Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja Horizon Forbidden West wprowadza drobną, ale ważną nowość

Szybsze zbieranie przedmiotów.

Horizon Forbidden West otrzymało kolejną aktualizację, która naprawia następne błędy. Okazuje się, że w patchu przemycono drobną nowość, która może w istotny sposób uprzyjemnić zabawę.

Twórcy zaimplementowali funkcję wyłączenia animacji towarzyszącej zbieraniu przedmiotów. Dzięki aktywowaniu opcji, gra nie pokazuje, jak Aloy wkłada poszczególne obiekty do torby – gromadzone apteczki czy rośliny trafiają do ekwipunku natychmiast po wciśnięciu odpowiedniego przycisku.

Rozwiązanie znacznie przyspiesza uzupełnianie zapasów, oszczędzając czas spędzany na wyświetlaniu czynności wykonywanej przez bohaterkę. Teraz można szybko skolekcjonować duże ilości potrzebnych surowców.

Funkcja nie jest oczywiście obowiązkowa – można ją włączyć lub wyłączyć w ogólnych ustawieniach gry. Wadą mechaniki jest negatywny wpływ na tak zwaną immersję, więc zapewne nie każdy zdecyduje się skorzystać z opcji.

Co ciekawe, możliwości wyłączenia wspomnianej animacji nie ma na liście zmian i nowości wprowadzonych w aktualizacji 1.09. Sam patch naprawia szereg różnorodnych błędów związanych z realizowaniem misji, wydajnością i stabilnością oraz grafiką.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze