Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja GTA: San Andreas na Steamie usuwa część piosenek, psuje zapisy

Dodano wsparcie dla padów z X360.

Najnowsza aktualizacja Grand Theft Auto: San Andreas na Steamie wprowadziła kilka mało popularnych poprawek, usuwając z gry 17 piosenek.

„Gdzie moje zapisy?” - zastanawia się CJ

Patch sprawił także, że wszystkie poprzednie zapisy nie są już kompatybilne, co wymusza rozpoczęcie nowej gry. Problem rozwiąże instalacja innej łatki, przygotowanej przez jednego z fanów.

Usunięcie piosenek wiąże się zapewne z wygaśnięciem umów licencyjnych - minęło już dziesięć lat od premiery gry. Aktualizacja uniemożliwia także wybranie kilku opcji rozdzielczości, w tym 1920×1080. Jedno z usprawnień to dodanie wsparcia dla kontrolerów z konsol Xbox 360.

San Andreas po raz pierwszy pozwoliło nam odwiedzić Los Santos, miasto, które pojawiło się w tegorocznej odsłonie serii - Grand Theft Auto 5. W grze wcielamy się w gangstera Carla "CJ" Johnsona, który powraca w rodzinne strony po pięciu latach nieobecności. Oryginał zadebiutował w 2004 roku.

W ubiegłym miesiącu na konsolach X360 opublikowano „odświeżoną” odsłonę gry, która - jak się szybko okazało - jest tylko konwersją wydanej wcześniej wersji mobilnej.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze