Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja Forza Horizon 5 rozzłościła część fanów. Poszło o losowania

„To absolutna porażka”.

Wczoraj Forza Horizon 5 otrzymała kolejną dużą aktualizację. Patch wzbudził kontrowersje wśród części fanów, ponieważ utrudnił zdobywanie losowań i superlosowań.

Autorzy wprowadzili kilka przydatnych nowości i zmian - pojawiła się na przykład opcja edytowania utworzonych wcześniej przez gracza zawodów i odblokowano wyróżnienia, których nie można było zgromadzić z powodu błędów. Ulepszono też stabilność serwerów i usunięto różne usterki.

Uwagę jednak zwraca fakt, że studio Playground Games zajęło się tak zwanymi exploitami - lukami w rozgrywce, umożliwiającymi nadużywanie określonych mechanik - związanymi z losowaniami i superlosowaniami.

Superlosowania były łatwym sposobem na szybkie wzbogacenie się

Deweloperzy zmienili ilość kredytów, które można wylosować - zniknęły kwoty w wysokości miliona kredytów, a w zamian pojawiły się sumy na poziomie tysiąca, dwóch i pięciu tysięcy. Wyłączono także opcję zdobywania dodatkowych losowań poprzez odblokowywanie bonusów w drzewku biegłości.

Niektórzy fani nie są zadowoleni z wprowadzonych zmian. Twierdzą, że zaimplementowane ograniczenia są „ciosem w twarz”, na którym ucierpią zwłaszcza nowi gracze, ponieważ będą mieli problemy ze zgromadzeniem wirtualnych pieniędzy na zakup drogich aut.

To absolutna porażka. Byłem wobec was lojalny, ale dzisiaj okazało się, że przekroczyliście granicę i przestaliście słuchać waszych graczy. Magia Forzy jest w odwrocie” - pisze niejaki Wordenskjold we wpisie otwierającym wątek z krytycznymi uwagami na forum Reddit.

Dla zwykłych śmiertelników, jak ja, którzy nigdy nie zarobią kredytów poprzez sprzedaż ulepszeń samochodów lub projektów karoserii, tak zwane exploity [metody na szybkie pieniądze - dop. red.] (...) były jedynym źródłem znacznego dochodu. Jak niby mam zdobyć 4 miliony kredytów na zakup wozu, którego użyję tylko raz w wyzwaniu?” - zastanawia się TheRealPotoroo.

Nie mam pojęcia w co pogrywa PG, podejmują naprawdę wątpliwe decyzje, a teraz stracili mnie jako klienta. Zamiast naprawiać FH5, usuwają losowania i osłabiają inne elementy rozgrywki” - wtóruje TheLetterOfTheLaw.

Fani zwracają uwagę na inne usunięte z Forza Horizon 5 elementy, wśród których wymieniają zespołowe i rankingowe przygody. Krytykują także inne bolączki produkcji - między innymi kłopoty z uprzykrzającymi zabawę cheaterami.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze