Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja Doom pozwoli grać z bronią na środku ekranu

Dla fanów klasyki.

Pierwsza większa, popremierowa aktualizacja strzelanki Doom zadebiutuje już jutro, 30 czerwca. Wśród najważniejszych nowości wymienić można tryb fotograficzny, do wykonywania dokładnie zaplanowanych zrzutów z ekranu.

Powrót do przeszłości

Fanów klasyki bardziej ucieszy wiadomość, że łatka pozwoli umieścić broń na samym środku ekranu, jak za starych, dobrych czasów.

Łatka zostanie pobrana automatycznie na Steamie i Xbox One. Użytkownicy PlayStation 4 muszą włączyć „automatyczne aktualizacje” w ustawieniach konsoli.

W trybie wieloosobowym zmodyfikowany zostanie balans broni czy liczba rund potrzebnych do zwycięstwa w trybach Arena klanowa i Mroźny berek - pięć.

Jest też kilka nowości w edytorze poziomów SnapMap, w tym limit czasu dla nieaktywnych graczy, kolejne rekwizyty nieba i okien czy automatyczny powrót do poprzedniej wersji dla błędnych map.

Do tego całkiem sporo załatanych błędów, także tych z osiągnięciami na PlayStation 4 czy żądaniem dostępu do internetu przez grę na Xbox One. Pełna lista na oficjalnej stronie.

„Id Software dowiodło, że klasyczną grę można przenieść do współczesności bez niszczenia uroku pierwowzoru. Doom pozostaje staroszkolną, dynamiczną produkcją, pozbawioną rozwlekłych przerywników filmowych i pogmatwanej fabuły” - napisaliśmy w recenzji Dooma.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze