Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja 4.45 do PlayStation 3 zawiesza niektóre konsole na ekranie ładowania

AKTUALIZACJA: Opublikowano nowy patch.

Aktualizacja: Sony opublikowało patch 4.46, naprawiający konsole uszkodzone po zainstalowaniu poprawki w wersji 4.45.

Potrzebne pliki należy skopiować na pamięć przenośną, po czym ręcznie wymusić aktualizację w trybie bezpiecznym.

Dane aktualizacji i szczegółowe instrukcje można znaleźć na oficjalnej stronie konsoli.

*

Oryginalna wiadomość: Użytkownicy PlayStation 3 donoszą o problemach z konsolą po zainstalowaniu poprawki 4.45, opublikowanej wczoraj przez Sony.

„Gdy włączyłem dzisiaj PS3 Slim, otrzymałem komunikat o potrzebie aktualizacji do wersji 4.45 (tej z możliwością wyłączenia powiadomień o trofeach)" - napisał jeden z użytkowników oficjalnego forum dyskusyjnego PlayStation.

Zmieniają coś w Matriksie?

„Po zakończeniu pobierania i instalacji system zrestartował się. Ale po wyświetleniu logo PS3 i przejściu do drugiego ekranu (z wstęgą) nic już się nie dzieje - nie włącza się interfejs XMB" - opisuje użytkownik JadeTreeInWind.

Sony szybko usunęło poprawkę z serwerów i automatycznie instaluje poprzednią wersję - 4.41. Jednak wielu użytkowników konsoli automatycznie ściągnęło patch.

„Nie mogę nawet wyłączyć systemu przyciskiem na obudowie. Słyszę dźwięk, ale nic się nie dzieje" - kontynuuje gracz. „Więc spróbowałem wyłączyć konsolę z zasilania i podłączyć ponownie, ale problem pozostał."

Nie pomaga także formatowanie dysku. Użytkownicy, którzy spróbowali tej metody, informują, że konsola w ogóle się nie włącza.

Sony potwierdza, że zdaje sobie sprawę z problemów i pracuje nad rozwiązaniem błędu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze