Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Akcesoria z PS3 zadziałają z PS5? Sony zastrzega ciekawy patent

Uwagę zwraca jeden ze schematów.

Według najnowszego patentu Sony, firma pracuje nad nowymi metodami emulacji starszych konsol. Uwagę zwraca jedna z grafik w dokumencie, przedstawiająca akcesoria do poprzednich generacji PlayStation.

Jak informuje serwis GameRant, na ilustracji dołączonej do patentu widzimy między innymi klasyczny kontroler PS1 bez analogów, kamerę PS3 Eye, sylwetkę konsoli PSP Go oraz urządzenie podpisane „czytnik klasycznych kart pamięci”.

Źródło: Sony - Systems and Methods For Converting A Legacy Code Into An Updated Code

Sam dokument zatytułowano „Systemy i metody konwersji klasycznego kodu na kod zaktualizowany”. Wygląda na to, że japoński gigant technologiczny chce poprawić działanie klasycznych tytułów na nowych konsolach, lub rozbudować możliwości emulacji.

Nie jest jednak jasne, jak konkretnie firma zamierza wykorzystać wspomniane peryferia. Niewykluczone, że może tu jedynie chodzić o symulowanie działania akcesoriów w klasycznych grach. Przykładowo w grze Resistance: Retribution na PSP, po podpięciu przenośnej konsoli do PS3 z zainstalowaną grą Resistance 2, gracz otrzymywał dostęp do bonusowych przedmiotów.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze