Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

After Reset szuka funduszy na Kickstarterze

AKTUALIZACJA: Zbiórka zakończona niepowodzeniem, prace trwają.

Aktualizacja: Na nieco ponad godzinę przed zakończeniem zbiórki jasne jest, że kampania zakończy się niepowodzeniem. Zebrano około 47 tys. dol., choć celem było ambitne 900 tys. dol.

Twórcy z niezależnego Black Cloud Studios nie zamierzają się poddawać. Obiecują, że będą kontynuować prace, które mogą jednak zająć więcej czasu.

Wpłaty zbierane są teraz na oficjalnej stronie produkcji. Deweloperzy planują publikację wczesnej wersji gry w programie Early Access na Steamie, latem przyszłego roku.

.

*

Oryginalna wiadomość: Twórcy z niezależnego studia Black Cloud rozpoczęli na Kickstarterze obiecywaną zbiórkę pieniędzy na projekt RPG After Reset, rozgrywającego się w postapokaliptycznej rzeczywistości.

Deweloperzy ustalili sobie ambitny cel pozyskania 900 tys. dol. Wśród inspiracji wymieniają między innymi Fallout 1/2, Baldur's Gate i Planescape: Torment, obiecując ciężką atmosferę, nieliniową fabułę i „hardcore'ową” mechanikę, nawiązującą do czasów DnD.

„Ziemia, 132 lata po Resecie - termonuklearnej apokalipsie, która zniszczyła cywilizację. Jedna trzecia planety zamieniła się w Żółte Strefy, gdzie ruiny okrywa radioaktywny pył. Kontrolę przejęły grupy anarchistów, a jedzenie i woda pitna stały się towarami luksusowymi” - napisano w skrócie fabuły.

After Reset powstaje na bazie silnika graficznego Unity 3D. Poza trybem dla pojedynczego gracza, w pełnej wersji znajdziemy rozgrywki w kooperacji i rozbudowany edytor poziomów. Akcję obserwujemy zza pleców bohatera lub z oddali, w rzucie izometrycznym. Premierę zaplanowano na koniec 2015 roku, gra trafi na PC, Maca i komputery z systemem Linuks.

Poniżej pierwsze fragmenty rozgrywki:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze