Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Activision z nowym prezesem. Z Blizzarda odchodzi współzałożyciel firmy

Przemiany kadrowe.

Przedstawiciele Activision ogłosili, że na nowego prezesa firmy wyznaczono Roba Kosticha. Ponadto, jedna z kluczowych postaci w Blizzardzie, współzałożyciel Mike Morheime, postanowił odejść z przedsiębiorstwa.

Rob Kostich współpracuje z Activision od 2004 roku. Menedżer był głównie związany z Call of Duty, przez lata piastując stanowisko wiceprezesa i dyrektora naczelnego marki. Teraz będzie odpowiadał za strategię operacji i zarządzanie rozwojem gier w amerykańskiej firmie.

Z kolei Mike Morheime ogłosił, że odejdzie z Blizzarda z dniem 7 kwietnia 2019 roku. To jeden ze współzałożycieli firmy, a także były dyrektor generalny przedsiębiorstwa.

Przez 28 lat pracy w Blizzardzie Morheime miał wkład w powstanie serii Diablo, Starcraft i Warcraft. Prezes firmy zrezygnował ze stanowiska w październiku ubiegłego roku, a zastąpił go J. Allen Brack, który w dalszym ciągu utrzymuje funkcję.

Przypomnijmy, że Activision zakończyło współpracę z Bungie - niezależne od teraz studio przejęło wszystkie prawa do marki Destiny i zamierza samodzielnie wydawać kolejne gry.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze