Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Activision organizuje bieg charytatywny… w Call of Duty Warzone

Niecodzienna akcja.

Activision ogłosiło plany zorganizowania w Call of Duty Warzone charytatywnego biegu, w trakcie którego zbierane będą fundusze na rzecz organizacji wspierającej weteranów.

Wydarzenie o nazwie Veteruns odbędzie się w dniach 26 maja - 3 czerwca. Założenia są proste: każdy gracz stanie przed zadaniem pokonania pieszo 100 kilometrów kwadratowych na wyspie Caldera, obecnie głównej mapie strzelanki.

Za każde przebiegnięte 10 kilometrów Activision przeznaczy 1 dolara, więc jeden użytkownik może zebrać maksymalnie 10 dolarów, zaś łączna kwota wyniesie milion dolarów. Pieniądze trafią na rzecz Call of Duty Endowment - organizacji wspierającej weteranów wojennych.

Akcję charytatywną urozmaici tablica wyników, w której gracze porównają osiągane przez siebie rezultaty. Przygotowano również nagrody dla uczestników wydarzenia w formie cyfrowych kart ze stosownym odznaczeniem - brązowym za pokonanie 25 kilometrów, srebrnym za 50 kilometrów i złotym za 100 kilometrów.

- Zawsze szukamy nowych sposobów na angażowanie użytkowników, a współpraca z Endowment pozwala nam zaoferować fanom szansę zrobienia czegoś, co zarówno daje frajdę, jak i jest pożyteczne - mówi Fernando Machado, który w Activision Blizzard odpowiada za marketing.

Wczoraj ogłoszono, że Call of Duty: Modern Warfare 2, czyli kolejna duża odsłona cyklu strzelanek, zadebiutuje na rynku 28 października. Potwierdzono też, że w grze powróci jednostka Task 141 z kapitanem Pricem i Ghostem.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze