Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Activision naprawia celowanie z trzeciej osoby w Call of Duty Modern Warfare 2

W oparciu o opinie społeczności.

Testy beta gry Call of Duty Modern Warfare 2 są już za nami. Twórcy wzięli pod uwagę opinie graczy i postanowili wprowadzić w trybie wieloosobowym wyczekiwaną zmianę w celowaniu z trzeciej osoby.

W Call of Duty Modern Warfare 2 powraca lubiana opcja gry z kamerą umiejscowioną za plecami bohatera. Podczas publicznych testów okazało się jednak, że funkcja ma pewien drobny mankament - podczas próby precyzyjnego celowania, kamera przełączała się z powrotem do widoku z oczu postaci. O ile zapewnia to nieco większą precyzję, o tyle fani zwrócili uwagę, że wymuszona zmiana perspektywy jest dezorientująca i wprowadza zbędny chaos podczas dynamicznych starć.

Twórcy posłuchali głosu społeczności i nanieśli stosowne poprawki. Od teraz precyzyjne celowanie będzie przełączać kamerę w tryb pierwszej osoby tylko w przypadku lunet zapewniających co najmniej czterokrotne powiększenie (4X). W innych wypadkach kamera pozostanie za plecami postaci. O zmianach poinformowano w poście na Instagramie.

Tryb gry w trzeciej osobie pojawił się wcześniej w Call of Duty Modern Warfare 2 z 2009 roku i cieszył się sporą popularnością. Fani ciepło przyjęli powrót tej funkcji w najnowszej odsłonie serii. Należy jednak zaznaczyć, że - przynajmniej na premierę - kamera zza pleców dostępna będzie wyłącznie w trybie multiplayer. Call of Duty Modern Warfare 2 zadebiutuje już 28 października. Zagramy na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze