Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Activision Blizzard: niedawne zwolnienia mogą mieć negatywny wpływ na firmę

W związku z ostatnimi zwolnieniami, Activision Blizzard poinformowało w raporcie giełdowym, że restrukturyzacja zatrudnienia może mieć „negatywny wpływ na prowadzoną działalność biznesową” firmy.

Przypomnijmy, że notowana na amerykańskiej giełdzie spółka ogłosiła na początku lutego, że zwolni ok. 8% pracowników, co przy zatrudnieniu sięgającym 9600 osób, stanowi aż 750 osób. Redukcja objęła w większości dział komunikacji ze społecznością oraz e-sportem. Jednocześnie wzmocniono zespoły pracujące nad seriami Call of Duty oraz Diablo.

W raporcie dla Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, przedstawiciele Activision Blizzard informują, że „rzeczywiste oszczędności”, które może przynieść restrukturyzacja, będą zależeć od wielu zewnętrznych czynników, takich jak lokalne prawo pracy czy negocjacje z podmiotami trzecimi.

Wzmocniony został m.in. zespół odpowiedzialny za prace nad Diablo, choć czwarta część gry nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana

Spółka przekonuje, że nie ma pewności, czy jej „działalność będzie skuteczniejsza lub efektywniejsza niż przed wdrożeniem planu restrukturyzacji”. Nie wyklucza również dalszych planów tego typu w przyszłości.

Według raportu, restrukturyzacja może być zarówno kosztowna, jak i negatywnie wpływać na działalność biznesową, w związku z ewentualnym obniżonym morale zespołów, ich produktywność czy zdolność do przyciągania i zatrzymywania w firmie wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Activision Blizzard oświadczyło również, że przeznacza 150 milionów dolarów na rekompensaty dla osób dotkniętych restrukturyzacją.

Źródło: Raport Form 10-K

O autorze
Komentarze