Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

AC Valhalla Świt Ragnaroku - wydarzenie: Banski, szczury i pułapka

Nic dzisiaj z tego, jotunowie!

Nic dzisiaj z tego, jotunowie to jedno z zadań pobocznych dostępnych w Assassin's Creed Valhalla: Świt Ragnaroku (Dawn of Ragnarok). Rozpoczniesz je na południowo-zachodnim krańcu mapy.

Gdy zbliżysz się do tego miejsca, zobaczysz krasnoluda Banskiego, który wskakuje do dziury (1). Również do niej wskocz.

W środku znajduje się kilka ciał z mocą Jotunheimu (2). Jeżeli nie masz jej przypisanej, zrób to - jest konieczna do ukończenia zadania.

W środku znajduje się chmara szczurów. Spójrz na prawo i stań w tym miejscu (3), na ziemi, za drewnianą kładką.

Poczekaj, aż szczury cię zauważą i aktywuj moc Jotunheimu. Gdy będą już blisko, strzel w węzeł (4) po drugiej stronie korytarza. Dzięki temu miniesz szczury i będziesz miał od nich chwilę spokoju.

Po teleportacji szybko złap za blokadę (5), popchnij ją do przodu i wejdź do pomieszczenia po drugiej stronie.

Użyj wyciągu (6), by dostać się wyżej. Na górze pokonaj węża, a potem wejdź po schodach wyżej.

Gdy przesuniesz przeszkody, które staną ci na drodze, Banski zrzuci na ciebie płonące butelki, podpalając Eivor. Poczekaj aż ogień ugaśnie, a potem wdrap się do wyjścia (7).

Na zewnątrz musisz już tylko porozmawiać z Banskim. Będziesz mógł uraczyć go kilkoma opcjonalnymi podpowiedziami odnośnie pułapki. Następnie zakończ dialog, wybierając „Nie mam nic więcej do powiedzenia”.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że krasnolud Banski jest oczywiście nawiązaniem do znanego z wymownych dzieł tajemniczego artysty ulicznego Banksy'ego. Karzeł również był artystą przed inwazją najeźdźców, a ponadto to on namalował żółte strzałki prowadzące do schronisk krasnoludów.

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla Świt Ragnaroku - poradnik do dodatku

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze