Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

AC Valhalla: Świt Ragnaroku mógł być samodzielną grą, ale Ubisoft zmienia podejście

Nowa kampania musiała przyjąć formułę dodatku.

Zapowiedziany niedawno dodatek Świt Ragnaroku do Assassin's Creed Valhalla jest na tyle duży, że mógłby ukazać się jako osobna gra. Twórcy tłumaczą jednak, że rozszerzenie to przykład nowej strategii obranej przez Ubisoft.

W rozmowie z serwisem GameSpot producent Jose Araiza wyjaśnia, że kolejne odsłony serii konstruowane są niczym parki rozrywki, które są rozbudowywane o następne światy, stanowiące jednocześnie odrębną całość.

- Dla zespołu to był najlepszy sposób dostarczenia tej oferty graczom. Ekipa dołożyła starań, by cała zawartość, łącznie z rozszerzeniami, była łatwiej dostępna, aby fani mogli eksplorować uniwersum Valhalli niczym park rozrywki. Chcieliśmy, by mogli wybrać, czy udać się w sagę w Anglii, Irlandii, kraju Franków, czy teraz w Svartalfheim - mówi deweloper.

Araiza podkreśla, że Świt Ragnaroku to zmiana priorytetów. O ile DLC z tak zwanego pierwszego roku rozwoju gry skupiały się na ludzkim obliczu Eivora, o tyle w nowych rozszerzeniach twórcy postanowili skoncentrować się na boskim wcieleniu postaci.

- Zależało nam, by umożliwić graczom rozegranie całej zawartości w dowolnej kolejności, ale uznaliśmy, że równie ważnym jest, by wszystkie wydawały się ze sobą połączone. Jedna przygoda jest uzupełnieniem kolejnej. Biorąc pod uwagę jak istotna jest mitologia nordycka w codziennym życiu wikingów, czuliśmy, że Świt Ragnaroku musi pojawić się w Assassin's Creed Valhalla - podsumowuje.

Nowe rozszerzenie ukaże się 10 marca 2022 roku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Assassin's Creed Valhalla

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze