Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

AC Valhalla Świt Ragnaroku - Córka Watażki

Poszukiwanie Eysy, mural w jaskini.

Córka Watażki to kolejne z zadań głównych w Assassin's Creed Valhalla, które rozegrasz za sprawą dodatku Świt Ragnaroku (ang. Dawn of Ragnarok). W jego trakcie odnajdziesz córkę Surtra, Eysę.


Na tej stronie:


Dotrzyj do Gufathorpu, wypytaj krasnoludy o Eysę

Zadanie to odblokujesz automatycznie po zakończeniu misji głównej Koniec świata. Po rozmowie z Brammerem udaj się do oznaczonego na mapie miejsca, do osady Gufathorp.

Na miejscu musisz wypytać krasnoludy o Eysę. Wykorzystaj Wzrok Odyna, by podświetlić postacie, od których możesz się czegoś dowiedzieć. Nie każdy jednak będzie chciał z tobą rozmawiać. W pierwszej kolejności zajrzyj do kowala (1)stojącego przy dymiącym piecu.

Po rozmowie z nim wdrap się na komin pieca i zniszcz znajdujące się tam gniazdo, by go odblokować. Potem zejdź na dół i raz jeszcze pogadaj z kowalem, by dowiedzieć się czegoś o poszukiwanej Eysie.

Potem udaj się do kolejnego krasnoluda przy piecu (2). Podczas rozmowy dowiesz się, że rozmawia jedynie z muspelami. Wykorzystaj wiec moc Muspelheimu (tę, która daje odporność na lawę i ogień), by przybrać postać wroga i raz jeszcze z nim porozmawiaj.

Potem udaj się na wschód, w stronę znacznika misji, gdzie znajdziesz kowala (3), któremu muspelowie wymierzają karę. Zabij wrogów, podnieś kowala i odprowadź go w bezpieczne miejsce. Po tym porozmawiaj z nim, by otrzymać ostatnią informację o Eysie.


Odszukaj i porwij Eysę, przyjrzyj się posągowi

Otwórz mapę i udaj się do Mylny w Stórze (4), zlokalizowanej na wschód od twojej aktualnej pozycji. W miejscu tym możesz normalnie przeprowadzić najazd, jednak nie będzie to konieczne podczas tej misji.

Zejdź na dół i wejdź w interakcję z posągiem (5) stojącym przy lawie, by zainicjować scenę, po której czeka cię walka.


Pokonaj Eysę

Początek walki z Eysą przypomina starcie z Sinmarą z poprzednich misji. Musisz jednak uważać, gdy przeciwniczka wbije swoją broń w ziemię. Będą wtedy pojawiać się okręgi (6) na ziemi, na które za moment spadnie kula ognia zadająca obrażenia i podpalająca twoją postać. Wykorzystaj uniki, by wyjść z pola rażenia i poczekaj, aż wróg skończy ten atak.

Gdy pasek zdrowia Eysy spadnie o 1/3, wbiegnie ona w lawę i stanie się niewrażliwa. W tym momencie pojawią się Muspelowie. Pokonaj wszystkich wrogów, a Eysa znów stanie się wrażliwa na twoje ciosy. Wykorzystaj moc Muspelheimu, by stać się niewrażliwym na lawę - znacznie ułatwi ci to ten etap.

Potem po prostu kontynuuj zadawanie obrażeń aż pasek zdrowia przeciwniczki spadnie do zera, co zainicjuje kolejną scenę przerywnikową.


Wejdź do jaskini, odszukaj i obejrzyj mural

Po walce z Eysą udaj się do oznaczonej jaskini (7). Wbiegnij do środka, przebij się przez wrogów i wejdź w interakcję z oznaczoną tablicą na ścianie.

Po krótkiej rozmowie z krasnoludem misja ta dobiegnie końca, a ty odblokujesz kolejne zadanie, Zimny żar.

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla Świt Ragnaroku - poradnik do dodatku

Poprzednio: AC Valhalla Świt Ragnaroku - Koniec świata

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze