Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Abonenci Game Passa mogą podzielić się dostępem ze znajomymi

Ale tylko na 14 dni.

Abonenci Xbox Game Pass w wersji Ultimate oraz subskrybenci Game Passa na PC mogą przekazać znajomym 14-dniowe wersje testowe usługi.

Jest kilka ważnych zastrzeżeń: znajomi muszą być nowymi użytkownikami, bez wcześniejszej historii posiadania Game Passa. Co więcej, rozdajemy wyłącznie dostęp do abonamentu na PC, a nie na konsolach Xbox. Inicjatywa jest też ograniczona do maksymalnie pięciu zaproszeń.

Kto wie, być może nowy pomysł jest odpowiedzią na niedawne usunięcie dostępu do podobnej oferty, w ramach której pierwszy miesiąc w usłudze kosztował 4 zł (także na Xboksach). Dwa tygodnie dostępu nadal pozwoli sprawdzić na przykład Redfall, wydane wczoraj. Jest też całe mnóstwo innych tytułów, w tym EA Play oraz pozycje Riot Games.

Jeśli skorzystamy z opcji natychmiast, w obecnym miesiącu „załapiemy się” na jeszcze dwa inne debiuty: Ravenlok (4 maja), w którym jako tytułowa bohaterka trafiamy do fantastycznego królestwa, znajdującego się w kłopotach. Staniemy przed zadaniem uratowania krainy i powstrzymania sprawującej okrutne rządy Królowej Gąsienic. Jest też Fuga: Melodies of Steel 2 (11 maja), czyli taktyczna gra RPG z futrzakami w rolach głównych.

Dziwić może fakt, że inicjatywa przeznaczona jest wyłącznie na komputery osobiste. Xbox Game Pass oraz PC Game Pass to osobne abonamenty, które kosztują 40 złotych miesięcznie. By połączyć oba warianty, należy zakupić subskrypcję w wersji Ultimate, za 55 złotych miesięcznie. Droższa wersja zapewni również dostęp do Xbox Live Gold oraz opcji streamowania gier w chmurze.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze