Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Abonamenty do konsol na prezent i Gwiazdkę 2018

Doładowania subskrypcji dla gracza.

W ostatnich latach, po części ze względu na rozwój technologiczny i stale zwiększającą się przepustowość łącza, obserwujemy wzrost znaczenia usług abonamentowych. Rozwiązania podobne do Netflixa przechodzą na inne obszary rozrywki, także gry.

Dla wielu graczy abonament jest po prostu wygodny - wykupujemy subskrypcję, za którą co miesiąc otrzymujemy darmowe gry i inne bonusy bez dodatkowych opłat. Minusem jest oczywiście to, że nie wiemy, co znajdzie się w następnym pakiecie - choć pod tym względem od innych usług różni się Game Pass.

Abonamenty i doładowania do kont to jeden z najbardziej uniwersalnych pomysłów, który doskonale sprawdzi się na gwiazdkowy prezent, bo możemy go aktywować w dowolnym momencie - nie straci swojej ważności nawet po długim czasie. Nie ma też możliwości, żebyśmy nie trafili z podarunkiem w preferencje znajomego.

Poniżej prezentujemy skrótowy opis każdej usługi, platformy docelowe oraz najlepsze oferty.PlayStation Plus (PS4, PS3, PS Vita)

To abonament skierowany do użytkowników konsol PlayStation 4, PlayStation 3 oraz PlayStation Vita (należy jednak zaznaczyć, że od marca 2019 roku usługa będzie obsługiwać wyłącznie system PS4). Bez dodatkowych opłat otrzymujemy comiesięczny pakiet gier, zniżki na gry i dodatki oraz wcześniejszy dostęp do wersji demonstracyjnych. Subskrypcja pozwala też korzystać z trybów wieloosobowych w grach.

Oprócz PS Plus możemy też kupić wybranej osobie doładowanie konta PS Store, a więc sklepu Sony. W ofercie są różne kody, których aktywacja zasili konto obdarowywanej osoby o wybraną kwotę. Działa to w ten sam sposób, jak karty podarunkowe w sieciach sklepów. Cena za kod wynosi dokładnie tyle, ile wartość doładowania.

Xbox Live Gold (Xbox One, Xbox 360)

Xbox Live Gold to usługa bardzo podobna do PlayStation Plus - otrzymujemy możliwość zabawy z innymi graczami w trybie sieciowym, ekskluzywne zniżki i to co najważniejsze, czyli comiesięczny pakiet wybranych gier.

To produkcje zarówno na Xbox One, jak i Xbox 360, ale dzięki usłudze wstecznej kompatybilności, wszystkie dostępne tytuły uruchomimy na najnowszym modelu konsoli Microsoftu.

Xbox Game Pass (Xbox One, Xbox 360, PC z Windows 10)

To nieco inna usługa niż dwie poprzednie, która w założeniach przypomina nieco Netflixa. Płacąc abonament, uzyskujemy dostęp do dużej biblioteki gier wydanych na Xbox One i Xbox 360, przy czym starsze tytuły z powodzeniem możemy uruchomić na nowym sprzęcie dzięki systemowi wstecznej kompatybilności.

Game Pass to jednak coś więcej, bo oprócz stałego pakietu tytułów, bez dodatkowych opłat otrzymujemy też gry Microsoftu w momencie premiery. Do tej pory były to między innymi takie tytuły jak Forza Horizon 4, Sea of Thieves czy State of Decay 2.

Usługę możemy aktywować także na komputerze z systemem Windows 10, jednak należy pamiętać, że biblioteka dostępnych tytułów jest w tym wypadku bardzo ograniczona. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zagrać chociażby we wspomnianą Forzę Horizon 4 czy Gears of War 4.


Czasami w naszych materiałach umieszczamy linki do ofert sklepów internetowych. Jeśli klikniesz i ewentualnie dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję od transakcji.

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze