Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Abonament Xbox Gold dostępny jednocześnie na Xbox One i 360

Nawet tysiąc osób na liście znajomych.

Posiadacze abonamentów Xbox Live Gold otrzymają dostęp do dodatkowej zawartości zarówno na Xboksie 360, jak i Xbox One - poinformował Phil Harrison z Microsoftu w rozmowie z serwisem Polygon.

- Jeśli opłacasz Xbox Gold na 360 i kupisz Xbox One, to abonament obejmie obie konsole - wyjaśnia. - Nie musisz kupować drugiej subskrypcji.

Harrison dodał także, że wszyscy domownicy będą mogli korzystać z jednej konsoli: „Wszyscy z dostępem do maszyny mogą ją używać”. Gold będzie więc przypisany do urządzenia, nawet jeśli na danym sprzęcie zarejestrowane jest więcej użytkowników.

- Chcemy się upewnić, że zarówno ty, jaki i twój syn posiadacie konta - tłumaczy Ben Kilgore z Microsoftu na przykładzie rodziny. - Chcemy, żebyś się zalogował i otrzymał dostęp do swoich danych, żeby po twoim wylogowaniu to samo zrobiła druga osoba. A jeśli na konsoli jest Gold, obaj możecie z niego korzystać.

Producent konsoli potwierdził także, że na Xbox One zwiększony zostanie limit liczby znajomych - do listy kontaktów dodamy nawet tysiąc osób (dotychczas jedynie sto).

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze