Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Abonament Xbox Game Pass trafi na Switch?

W planach są też podobno specjalne odsłony Halo, Gears i Forzy.

Microsoft zamierza udostępnić abonament Xbox Game Pass na konsoli Switch, korzystając z przygotowywanej przez koncern platformy xCloud - wynika z nieoficjalnych doniesień.

Najpierw o zacieśniającej się współpracy pomiędzy firmą z Redmond a Nintendo poinformował prowadzony w serwisie YouTube kanał Direct-Feed Games. Później wieści potwierdził we własnych źródłach magazyn Game Informer.

Microsoft plany przeniesienia Xbox Game Pass na Switch ujawni podobno jeszcze w tym roku (być może na E3). Gry z abonamentu będą jednak uruchamiane na serwerach w tak zwanej „chmurze”, a następnie przesyłane w czasie rzeczywistym do konsoli przez internet.

Korzystanie ze streamingu nie byłoby niczym nowym dla Nintendo. Japońscy posiadacze konsoli firmy od jakiegoś czasu mogą w podobny sposób grać w dwa tytuły niewydane na platformie - Resident Evil 7 i Assassin's Creed Odyssey.

W międzyczasie JeuxVideo - powołując się na własnych informatorów - przekonuje, że współpraca pójdzie jeszcze dalej. W ostatnich tygodniach kierownictwo koncernów regularnie się ze sobą spotyka. Negocjacje na razie się nie zakończyły, ale podjęto kilka decyzji, których efektem jest niedawna zapowiedź Hellblade: Senua's Sacrifice w wersji Switch.

Xbox Game Pass za miesięczną opłatę oferuje dostęp do kilkuset gier

Na konsoli wkrótce miałyby pojawić się także Cuphead i Ori and the Blind Forest. Do tego marki Halo, Gears i Forza, choć nie jest jasne, czy mowa o dotychczasowych częściach serii, czy specjalnych, mniejszych odsłonach cykli.

Hellblade trafi na Switch, choć twórcy gry należą do Microsoftu

Informacje są nieoficjalne, więc należy podchodzić do nich z dystansem. Faktem jest jednak, że kooperacja między Microsoftem i Nintendo trwa - jakiś czas temu zezwolono na zabawę międzyplatformową w Minecrafcie. W planach jest też udostępnienie Xbox Live na Switch.

Źródło: Game Informer, JeuxVideo

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze