Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Abonament EA Access w lipcu trafi na PS4

Miesięczna subskrypcja z dostępem do katalogu gier.

Przedstawiciele Electronic Arts poinformowali, że rozwijana przez firmę usługa abonamentowa EA Access trafi na PS4. Na konsoli Sony pojawi się w lipcu, choć dokładnego terminu startu nie ujawniono.

Subskrypcja - obecna na razie na Xbox One i PC (pod nazwą Origin Access) - za miesięczną opłatę gwarantuje dostęp do regularnie powiększanego katalogu różnorodnych gier. Polskie ceny na PlayStation 4 nie są znane, choć na wspomnianych platformach wynosi 14,99 zł za miesiąc.

Nie wiadomo, czy posiadacze PS4 otrzymają taką samą ofertę, jak właściciele komputerów osobistych i konsol Microsoftu. Z oficjalnej strony usługi wynika jednak, że może objąć takie tytuły, jak Anthem, Battlefield 5, FIFA 19, A Way Out i Mass Effect: Andromeda.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że abonenci dostają również 10-procentową zniżkę na zakupy cyfrowe. Do tego mogą przetestować nowe produkcje kilka dni przed premierą, sprawdzając pozycje przez 10 godzin.

- Niezmiennie inwestujemy w usługi cyfrowe i subskrypcyjne, a oferowanie naszych gier do jeszcze większej liczby osób na obu konsolach jest ekscytującą perspektywą dla wszystkich - przekonuje Matt Bilbey, wiceprezes ds. rozwoju strategicznego w EA w komunikacie.

Jedną z gier, która pojawi się w EA Access na PS4, jest Mass Effect: Andromeda

Warto zaznaczyć, że na PC jakiś czas temu wprowadzono też droższą opcję o nazwie Premier. Subskrypcja w wysokości 59,90 zł pozwala zainteresowanym grać we wszystkie tytuły od Electronic Arts w dniu premiery. Nie jest jasne, czy zawita na PS4.

Pojawienie się subskrypcji na PlayStation 4 nie jest dużym zaskoczeniem. Kilka miesięcy temu kierownictwo EA mocno sugerowało, że usługa może trafić na konsolę Sony.

Źródło: EA Access

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze