Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

8K w grach to pieśń dalekiej przyszłości - uważa Phil Spencer z Microsoftu

"Minie wiele lat".

Xbox Series X - podobnie jak PlayStation 5 - pozwoli wyświetlać obraz w 8K. Phil Spencer z Microsoftu jest jednak przekonany, że wspomniana rozdzielczość niezbyt szybko zostanie rozpowszechniona w branży wirtualnej rozrywki.

- To aspirująca technologia. Na rynku nie ma jeszcze dostępnych [wystarczającej liczby - red.] urządzeń wyświetlających taką rozdzielczość. Minie wiele lat nim 8K stanie się, jeśli kiedykolwiek, standardem w grach wideo - tłumaczy szef działu Xbox w rozmowie z Wired.

W tym samym wywiadzie Liz Hamren, która w Microsofcie odpowiada za rozwój konsol, zwraca uwagę, że wbrew opiniom wielu wydawców nawet telewizory 4K nie są aż tak popularne wśród graczy.

Spencer odniósł się również do innego rozwiązania, które jest silnie promowane w przypadku konsol nowej generacji, czyli ray tracingu. Menedżer przyznaje, że wpływ techniki śledzenia promieni w czasie rzeczywistym na wygląd produkcji jest nierówny - nie we wszystkich tytułach system prezentuje identyczny poziom.

Xbox Series X i Xbox Series S zadebiutują 10 listopada, a PS5 trafi do sprzedaży 19 listopada.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze