Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

8000 lat bana w Forza Horizon 5 za niestosowne malowania samochodów

Chodzi zarówno o tworzenie, jak i używanie.

Społeczność Forza Horizon 5 donosi o niedorzecznie długich banach nałożonych na graczy, którzy tworzą lub dzielą się niezgodnymi z wytycznymi malowaniami samochodów. Niestosowne karoserie skutkują karą trwającą 8 tysięcy lat.

Zbanowani gracze nie mogą korzystać z żadnych funkcji online - w tym ścigania się w trybie multiplayer, przeglądania twórczości graczy czy korzystania z domu aukcyjnego.

Jeden z przykładów to malowanie z przywódcą Korei Północnej, Kim Dzong Unem, stylizowane na logo z Harlandem Sandersem, założycielem sieci KFC. Obok wizerunku polityka znajduje się też hashtag #WyślijAtomówki, a także logo Nike przerobione na „Nuke”. W tym przypadku bana otrzymał twórca niestosownego malowania.

Źródło: AllThingsRacing na Reddicie

Jest też screen z dowodem bana - w momencie odczytania wiadomości od zespołu Forza Horizon, kara wynosiła 69934498 godzin, a więc nieco ponad 7978 lat.

Źródło: AllThingsRacing na Reddicie

Inny gracz został ukarany blokadą na 8 tys. lat za używanie naklejek z superbohaterkami i innymi postaciami kobiecymi z odsłoniętym dekoltem lub w dwuznacznych pozycjach. Jeden z obrazków umieszczamy poniżej, zaś pozostałe można zobaczyć tutaj.

Jedno z malowań używanych przez zbanowaną osobę. Źródło: git-regret na Reddicie

Jak informują fani Forza Horizon 5, wiele osób, które otrzymują bana, nigdy wcześniej nie były karane w grze, a ponadto od „wyroku” nie można się odwołać. Decyzji nie poprzedzają też żadne ostrzeżenia.

Zobacz: Forza Horizon 5 - poradnik i najlepsze porady

Społeczność czeka na reakcję ze strony Playground Games. Sprawa jest już dość głośna, więc być może deweloperzy zdecydują się zmienić zasady banów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze