Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

5 lat - tyle zajęłoby graczom f2p zdobycie wszystkich przedmiotów dla postaci w Overwatch 2

I to tylko jednej.

Model free to play ma swoją cenę, a jest nią czas. Gracze wyliczyli, że nie chcąc wydawać ani złotówki na wirtualną walutę w Overwatch 2, odblokowanie wszystkich przedmiotów kosmetycznych dla Kiriko zajęłoby 5 lat.

Kiriko to nowa postać klasy Wsparcia, dodana na premierę „dwójki”. Nie licząc przedmiotów sezonowych (zdobywanych w ramach Karnetu Bojowego), można do niej dokupić 5 skinów, 3 emotki, 5 bibelotów, 2 zwycięskie pozy, 9 kwestii dialogowych, 10 sprayów i 2 prezentacje zagrań.

Gracze na Reddicie wyliczyli, że to wszystko kosztowałoby 15 600 monet Overwatch. Biorąc pod uwagę, że co tydzień można otrzymać 60 darmowych monet (o ile zrealizuje się wszystkie wyzwania), oznaczałoby to 260 tygodni „grindowania”, a więc niemal 5 lat.

Trzeba przyznać, że ceny skinów w grze są naprawdę wygórowane. Jedyne stosunkowo tanie propozycje to te zmieniające zaledwie paletę barw strojów, a prawdziwe rarytasy kosztują już 1000 lub 2000 monet. Dla kontekstu, 2200 monet kosztuje w sklepie Overwatch 19,99 euro.

Alternatywny skin Kiriko

Gracze podejrzewają, że Blizzard celowo zaproponował tak wysokie ceny, by złapać część graczy, którzy wpadną w premierowy szał kupowania. Następnie firma miałaby obrać taktykę „przeprosin i słuchania krytyki graczy” i obniżyć ceny.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze