Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

4A Games - autorzy strzelanek Metro pracują nad nowymi odsłonami serii

Działalność studia przeniesiona na Maltę.

Ukraińskie 4A Games zdecydowało się otworzyć nowe studio na Malcie i przenieść tam najważniejszych pracowników, korzystając z przynależności kraju do Unii Europejskiej. Potwierdzono także, że trwają prace nad kolejnymi odsłonami serii Metro.

Istniejący od 2005 roku oddział w Kijowie będzie kontynuował prace, ale współzałożyciel i dyrektor kreatywny Andriej Prochorow oraz dyrektor techniczny Oleś Sziszkowstow przeniosą się na śródziemnomorską wyspę.

Co ciekawe, nowym dyrektorem generalnym i szefem rozwoju biznesowego studia został Dean Sharpe. Historia zatoczyła w ten sposób koło - ten sam menedżer pomagał w 2007 roku ukończyć S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla. Wtedy pracował w nieistniejącym już THQ, a grę tworzyło GSC Game World, złożone w dużej mierze z obecnych pracowników 4A Games. Część fanów do dzisiaj uważa Sharpe'a za osobę, która uratowała tytuł, inni - za postać odpowiedzialną za usunięcie kluczowych elementów.

„Bazując naszą nową siedzibę na należącej do Unii Europejskiej Malcie, będziemy mogli lepiej konkurować na scenie międzynarodowej. Kraj oferuje fantastyczne pomoce dla twórców gier i jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie pozyskać najlepszych pracowników z Ukrainy, z Malty i z całego świata” - komentuje nowy szef.

„Studio kontynuuje prace nad nieogłoszonymi tytułami w uniwersum Metro, a także nad innymi projektami, napędzanymi przez wysokiej klasy autorski silnik 4A Engine” - napisano na oficjalnej stronie.

Dwie odsłony postapokaliptycznej serii strzelanek ukażą się w przyszłości na konsolach nowej generacji, a obecny właściciel praw - Deep Silver - zapewniał już w sierpniu ubiegłego roku, że w planach są następne części.

Metro: Last Light

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze