Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Halo Wars 2 bez potyczek pomiędzy platformami

Ale nie przez sterowanie.

Halo Wars 2 ukaże się na Xbox One i PC z Windows 10, lecz w odróżnieniu od innych produkcji tego typu - jak Forza Horizon 3 - nie zaoferuje wspólnej rozgrywki dla posiadaczy różnych platform.

Mowa o strategii z akcją w czasie rzeczywistym, ze sterowaniem za pomocą myszy i klawiatury na komputerach. Na konsoli skorzystamy z pada, więc takie podział zdaje się być logiczny.

Dan Ayoub, szef studia 343 Industries, potwierdził jednak w rozmowie z Eurogamerem, że problemem są raczej ramy czasowe i chęć skoncentrowania wysiłków na inicjatywie Xbox Play Anywhere, zapewniającej kopię na Xbox One i PC w cenie jednej gry, przy zakupie wersji cyfrowej.

- Na wczesnym etapie prac przyglądaliśmy się funkcji cross-play - wyjaśnił menedżer. - Prace trwają od 2014 roku. Patrząc jednak na harmonogramy i projekt, zdecydowaliśmy się skupić na innych rzeczach, które wraz z upływem czasu zamieniły się w Xbox Play Anywhere.

Microsoft planuje dodać w przyszłości wsparcie dla klawiatury i myszy na Xbox One, więc brak wspólnej zabawy może być pewnym rozczarowaniem. Pomiędzy platformami bez problemów przeniesiemy za to zapisy czy osiągnięcia.

Halo Wars 2 zadebiutuje 21 lutego. Rozpoczęły się natomiast otwarte testy trybu sieciowego, które potrwają do 20 czerwca - tylko na konsoli.

Tytuł jest sequelem wydanej w 2009 roku strategii RTS z konsoli Xbox 360. Za prace odpowiadają deweloperzy ze studia Creative Assembly - twórcy cyklu Total War oraz horroru Obcy: Izolacja.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze