Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Misja 8: Tropienie prawdziwych terrorystów

Zadanie główne, w którym poszukujemy pewnego zegarmistrza.

Zadanie pojawi się w dzienniku automatycznie po ukończeniu poprzedniej misji fabularnej, czyli Cel: Rucker zaraz po tym, jak po raz drugi znajdziesz się w Pradze. Kiedy to nastąpi skieruj się do bazy TF29 na północy miasta i udaj się do Buźki, którego spotkasz w gabinecie w narożniku na parterze ośrodka.

Buźka powie ci o swoim nowym odkryciu, a mianowicie, że terroryści zdetonowali bombę przy pomocy zegarka, z których tworzenia słynie jeden zegarmistrz - Nomad Stanek. Opuść bazę TF29.

Teraz będziesz mógł rozwiązać sprawę na dwa sposoby. Pierwsza opcja, to odnalezienie zegarmistrza rozmawiając z ludźmi, natomiast drugi wariant zakłada pominięcie tego kroku i skierowanie się do jego domu w celu odnalezienia miejsca pobytu zegarmistrza.


Poszukiwania Nomada Stanka

Opcja 1 - rozmowa z Noseyem - po opuszczeniu bazy TF29 będzie świadkiem eksplozji, do której doszło w zakładzie poszukiwanego zegarmistrza. Budynek, który wyleciał w powietrze znajduje się w małej uliczce na wprost od wejścia do TF 29. Na plac dostaniesz się wchodząc przez charakterystyczną, świecącą bramę lub przez kładkę dla pieszych od wschodu.

Nosey (#1) oraz palący się zakład (#2) Stanka

Udaj się na miejsce i porozmawiaj ze znajdującym się tutaj Noseyem (#1 na obrazku powyżej). Wybierz enigmatyczną opcję odpowiedzi, a następnie podaruj rozmówcy alkohol, przekup 2000 kredytów lub spróbuj go przekonać (ulepszenie Wzmacniacz społeczny - odpowiedź Potwierdź). Dowiesz się w ten sposób, że Nomad przebywa w barze w pobliżu dzielnicy Czerwonych Latarni na wschodzie.

Opcja 2 - wejście do domu Stanka - jeśli nie chcesz rozmawiać z Noseyem lub jeżeli nie wydobyłeś z niego poszukiwanych informacji, to skieruj się do mieszkania zegarmistrza znajdującego się na drugim piętrze bloku mieszkalnego Libuse na wschód od TF29.

Przestaw zegar (#1), żeby otworzyć przejście (#2) do tajnego pokoju

Wejdź do otwartego mieszkania nr 96 i udaj się do sypialni. Wejdź w interakcję ze starym zegarem (#1 na obrazku powyżej), co otworzy przejście do tajnego pomieszczenia (#2 na obrazku powyżej). Wejdź do środka i włam się do komputera przeglądając wszystkie maile i poznając w ten sposób miejsce pobytu Stanka.


Powrót do spisu treści: Deus Ex: Mankind Divided, Rozłam Ludzkości - Poradnik, Solucja

Następnie: Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Misja 9: Kto pociąga za sznurki?


Kiedy skończysz włączy się telewizor, a drzwi zostaną zamknięte. Jednocześnie z szybów zacznie wydobywać się trujący gaz. Szybko ukucnij i spod biurka przestaw kartony, za którymi znajdziesz szyb - umożliwi ci ucieczkę z mieszkania.

Bez względu na wariant zdobycia informacji o pobycia Stanka udaj się teraz do baru Irish Stool w dzielnicy Czerwonych Latarni. Wejdź do piwnicy i rozpocznij rozmowę ze Stankiem, z której wyniknie, że w zamach mogła być zamieszana jego córka Allison. Po dialogu zadanie zakończy się.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze