Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

13 lat po premierze, Amnesia niespodziewanie dostała wsparcie dla Steam Workshop

W oczekiwaniu na premierę najnowszej odsłony.

Deweloperzy ze studia Frictional Games zaskoczyli fanów klasycznego horroru Amnesia: The Dark Descent. Tytuł, który zadebiutował 13 lat temu, niespodziewanie dostał wsparcie dla łatwej instalacji modów z katalogu Steam Workshop. Społeczność miłośników gry przyjęła aktualizację z nieukrywaną radością.

W oczekiwaniu na Amnesia: The Bunker, postanowiliśmy włączyć Steam Workshop dla Amnesia: The Dark Descent! Jesteśmy świadomi (i pełni podziwu) niezliczonych modów i niestandardowych historii stworzonych przez lata - a teraz w końcu zapewniliśmy, że możecie je łatwo publikować i instalować tutaj, poprzez Steam. Więc jeśli stworzyliście jakieś modyfikacje dla Amnesji, nie wstydźcie się i zapełnijcie katalog swoimi dziełami!” - piszą twórcy w opisie aktualizacji.

Używany przez gry studia Frictional Games autorski HPL Engine jest stosunkowo łatwy do edycji, dlatego przez lata gra doczekała się wielu modyfikacji, od małych przeróbek aż po pełne konwersje, korzystające jedynie z technologii podstawowego wydania gry. Większość z nich można znaleźć na portalu ModDB i stamtąd do tej pory pobierali je gracze. Teraz proces ten będzie łatwiejszy dzięki Steam Workshop.

No i to się nazywa świetna aktualizacja! Czekaliśmy na to od lat” - pisze w komentarzach do ogłoszenia xRyuks. „A to ci niespodzianka” - dodaje Caustic’s Little Rabbit. „Świetne wieści! Najwyższy czas, Amnesia TDD ma tak oddaną społeczność. Bardzo się cieszę na myśl, że niedługo będzie można łatwo zagrać w te wszystkie fanowskie scenariusze” - komentuje Veni Vidi Vici.

Przypomnijmy, że najnowsza odsłona serii - Amnesia: The Bunker - zadebiutuje już jutro. Gra będzie dostępna od dnia premiery w usłudze Game Pass na PC, konsolach i w chmurze, ale osoby nie posiadające subskrypcji Microsoftu oraz posiadacze konsol Sony mogą kupić ją na platformie Steam oraz w PlayStation Store. W grze przemierzamy tytuły zapomniany bunkier z czasów 1 Wojny Światowej, zaczynając tylko z latarką na dynamo i pojedynczym nabojem w rewolwerze.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze