Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

11 bit studios debiutuje jutro na rynku głównym giełdy w Warszawie

Trzeci producent gier.

Studio 11 bit zadebiutuje jutro na głównym parkiecie giełdy w Warszawie, dołączając do CD Projektu i CI Games jako trzeci przedstawiciel rynku gier wideo.

11 bit studios powstało w 2009 roku

Firma z Warszawy nie jest całkowitym debiutantem na Giełdzie Papierów Wartościowych, ponieważ od 28 października 2010 roku akcje spółki notowane są na alternatywnym rynku NewConnect.

Przejście na główny parkiet oznacza nie tylko większy prestiż, ale także - przede wszystkim - większe zainteresowanie ze strony inwestorów. W obrocie znajdzie się 2,2 mln akcji. Obecnie rynek wycenia papiery wartościowe studia na 67,50 zł, co daje kapitalizację na poziomie 150 mln zł.

- Bardzo dobre wyniki spółki i posiadane - spore - zasoby gotówki sprawiają, że nie musimy sięgać po świeży kapitał z rynku kapitałowego, żeby finansować produkcję kolejnych gier na czele z „Industrialem” - zaznaczał na początku grudnia prezes Grzegorz Miechowski.

Industrial to tajemniczy jeszcze projekt studia - pierwszych konkretów spodziewamy się na przełomie pierwszego i drugiego kwartału przyszłego roku.

- To nazwa robocza gry, która ma decydować o wynikach spółki w kolejnych latach - mówił Miechowski.

Plany 11 bit studios na przyszły rok obejmują jeszcze This War of Mine: The Little One na konsole Xbox One i PlayStation 4 (29 stycznia), a później także grę planszową na licencji.

Jak wspominaliśmy już we wrześniu, polska spółka chce także wydawać więcej gier niezależnych od innych producentów, w ramach programu 11 bit launchpad. Rok 2016 to trzy produkcje tego typu, a obecnie trwają rozmowy w sprawie kolejnych dwóch. Docelowe założenia to 3-4 tytuły rocznie.

Warto wspomnieć, że przyczyną ostatnich sukcesów 11 bit studios jest właśnie This War of Mine, wydane w listopadzie 2014 roku. Wkrótce po premierze produkcja zasłużyła na wysokie oceny i międzynarodowy rozgłos, a akcje firmy podrożały o niemal 60 procent.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze