Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

10 najważniejszych wydarzeń tygodnia

Przegląd informacji: 27 czerwca - 3 lipca.

Wolny weekend po pracowitym tygodniu? Zapraszamy do przeglądu najważniejszych wiadomości i ciekawostek minionego tygodnia.

#1 - „Nowy” Skyrim

Czas na powrót do Skyrima: modyfikacja Enderal od zespołu SureAI zadebiutuje na początku lipca, po wielu latach pracy. To mod z kategorii „totalnych konwersji”, a więc kompletne przeprojektowanie większości elementów gry. Więcej na ten temat.

***

#2 - Powrót Shodan

Remake pierwszego System Shock, określany jako „restart” serii, pojawił się na Kickstarterze. Co ważne, twórcy oferują także darmową wersję demonstracyjną dla wszystkich zainteresowanych graczy. Więcej na ten temat.

***

#3 - Brak zgrania

Społeczność fanów serii FIFA uważa, że odkryła błąd związany ze statystyką zgrania, co już od wielu lat być źródłem kłopotów w popularnym trybie Ultimate Team. EA nie potwierdza, lecz zapowiada śledztwo w tej sprawie. Więcej na ten temat.

***

#4 - Latające miasto (pod wodą)

Zestaw BioShock: The Collection zadebiutuje 16 września na PC, PlayStation 4 i Xbox One. W środku BioShock, BioShock 2 oraz BioShock Infinite, razem z DLC i dodatkami. Posiadacze dwóch pierwszy odsłon gry na Steamie otrzymają remastery za darmo. Więcej na ten temat.

***

#5 - Polaris z problemami

Pierwsze karty AMD wykonane w architekturze Polaris - Radeony RX 480 - debiutują z pewnymi problemami i kontrowersjami, związanymi (międzynarodowo) z wysokim poborem prądu oraz (w Polsce) z wysokimi cenami. Więcej na ten temat.

***

#6 - LoL, Kraków

Finały europejskich letnich rozgrywek esportowych w League of Legends - EU LCS Summer Split - odbędą się w tym roku w Krakowie, w dniach 27-28 sierpnia w Tauron Arena. Zmagania wyłoni trzy zespoły, które pojadą na światowe finały w Los Angeles. Więcej na ten temat.

***

#7 - Rankingowa rywalizacja

Sieciowa strzelanka Overwatch wzbogaciła się o oczekiwany przez wielu graczy tryb rankingowy na PC, usunięty z produkcji na krótko przed premierą. Posiadacze konsol PlayStation 4 i Xbox One będą musieli poczekać nieco dłużej. Więcej na ten temat.

***

#8 - Dochodowy Gwint

Zamknięte testy beta karcianej gry Gwint wystartują dopiero we wrześniu, ale twórcy chcą zarabiać na tytule jeszcze w tym roku, co wskazuje na szybkie tempo produkcji. W planach jest na przykład możliwość zakupu dodatkowych kampanii. Więcej na ten temat.

***

#9 - Fabularna bijatyka

Bijatyka Street Fighter 5 otrzymała dzisiaj obiecywaną aktualizację, wprowadzającą dwie postacie oraz tryb fabularny, oczekiwany przez graczy od premiery w lutym. Uwaga: 16 GB do pobrania. Więcej na ten temat.

***

#10 - Wywiad tygodnia

Horror Medium od polskiego studia Bloober Team zaoferuje ciekawe rozwiązania w rozgrywce: „to przełomowa i unikatowa gra storytellingowa oparta o koncepcję symultanicznej rozgrywki na dwóch ekranach” - napisano w komunikacie. Więcej na ten temat.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze