Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

10 najważniejszych wydarzeń tygodnia

Przegląd informacji: 04.09 - 10.09.

Wolny weekend po pracowitym tygodniu? Zapraszamy do przeglądu najważniejszych wiadomości i ciekawostek minionego tygodnia.

#1 - Urodziny Wiedźmina

Najnowszy materiał wideo przygotowany przez studio CD Projekt powraca do serii Wiedźmin - Geralt wspomina stare, dobre czasy w swojej winnicy w Toussaint. Wszystko to z okazji dziesiątej rocznicy serii. Więcej na ten temat.

***

#2 - Wiedźmin w 4K

CD Projekt ujawnił, że Wiedźmin 3: Dziki Gon wraz z dodatkami już „za parę dni” wzbogaci się o wsparcie dla możliwości konsol PS4 Pro. Podobne usprawnienia pojawią się na Xbox One X. Więcej na ten temat.

***

#3 - Powrót L.A. Noire

Rockstar ogłosił, że przygodowa gra akcji L.A. Noire z 2011 roku ukaże się także na PS4, Xbox One i Nintendo Switch. Premiera 14 listopada. Jednocześnie produkcja trafi również do rzeczywistości wirtualnej, za sprawą osobnego L.A. Noire: The VR Case Files. Więcej na ten temat.

***

#4 - Powrót Destiny

Rozpoczyna się przygoda z drugą częścią hybrydy strzelanki i RPG od studia Bungie. Destiny 2 to już nie dodatek, a zupełnie nowa produkcja. Na wiele pytań na temat gry odpowiadamy w raportach z pola bitwy. Nasze wrażenia.

***

#5 - Poziom trudności

South Park: The Fractured but Whole, wzorem wielu innych gier, posiada kilka różnych poziomów trudności, od łatwego do bardzo trudnego. Różnica polega na tym, że w tytule Ubisoftu wybrana opcja wpływa na kolor skóry naszej postaci. Więcej na ten temat.

***

#6 - Malezyjskie problemy

Władze w Malezji są tak oburzone treściami w bijatyce Fight of Gods, że postanowiły zablokować w kraju dostęp do całego Steama - nie tylko do tej jednej gry, co byłoby dużo trudniejsze z technicznego punktu widzenia. Więcej na ten temat.

***

#7 - Elex bez DLC

Wygląda na to, że ambitna gra Elex najpewniej nie doczeka się dodatków DLC. Jeden z szefów projektu - Björn Pankratz - na targach Gamescom w mocnych słowach wypowiedział się na temat rozszerzeń tego typu. Więcej na ten temat.

***

#8 - Kontrowersyjne Destiny 2

Obecność transakcji cyfrowych w sieciowej strzelance Destiny 2 nie była większą tajemnicą, lecz Bungie i Activision nie ujawnili żadnych konkretów na temat systemu. Teraz - po premierze - detale wychodzą na jaw i gracze nie są zadowoleni. Więcej na ten temat.

***

#9 - Lokomotywa Gwint

CD Projekt opublikował raport finansowy za pierwsze półrocze bieżącego roku. Z udostępnionych danych wynika, że grupa nadal radzi sobie bardzo dobrze, co zawdzięcza między innymi grze karcianej Gwint. Więcej na ten temat.

***

#10 - Polacy nie gęsi

Czas, aby w ślad za ilością poszła też jakość dubbingu. Spoglądamy na ostatnie - oraz przyszłe - działania i starania w kwestii pełnych polskich tłumaczeń gier wideo. Nasza analiza.

O autorze

Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze