Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Film ukazujący piękno gier odpowiedzią na wideo Białego Domu

Materiał od Games for Change.

Organizacja Games for Change opublikowała film pokazujący, że gry składają się nie tylko z brutalnych scen. Nagranie jest odpowiedzią na kontrowersyjny materiał Białego Domu, prezentujący przemoc w wirtualnej rozrywce.

Wideo trwa 88 sekund, a więc tyle samo, ile nagranie przygotowane przez administrację amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa.

Gry to nie tylko zabijanie

Film przedstawia fragmenty różnych produkcji. Pojawiły się ujęcia pochodzące między innymi z The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Life is Strange, LittleBigPlanet, Brothers: A Tale of Two Sons czy Firewatch.

Nie zabrakło jednak także tytułów, które są w większym stopniu nastawione na walkę. Przykładem są The Last of Us i Horizon Zero Dawn - w obu przypadkach zaprezentowano jednak sekwencje spokojniejsze i skłaniające do refleksji.

Twórcy filmu najwyraźniej chcieli pokazać, że w wirtualnej rozrywce nie chodzi tylko o strzelanie do przeciwników i eliminowanie wrogów brutalnymi metodami. Nagranie przekonuje, że w grach jest miejsce na piękne momenty.

Za powstanie materiału odpowiada Games for Change - założona w 2004 roku organizacja, która promuje produkcje mogące wywrzeć wpływ na społeczeństwo.

Zobacz na YouTube

W ubiegłym tygodniu podczas spotkania amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa z przedstawicielami branży wirtualnej rozrywki pokazano film koncentrujący się na przemocy w grach. Wideo rozpoczyna scena z rożnych odsłon serii Call of Duty.

Kolejne sekundy ukazują likwidowanie ofiar w Dead by Daylight, a następnie powrócono do cyklu strzelanin od Activision. Przedstawiono również jeden z najbardziej kontrowersyjnych fragmentów w historii gier, czyli misję „No Russian”, w której można strzelać do grupy cywilów na lotnisku.

Zobacz na YouTube

Spotkanie z Trumpem dotyczyło wpływu brutalnych scen na graczy. Podjęto temat bezpieczeństwa młodzieży w szkołach i aktów przestępczych z użyciem broni palnej. Wydarzenie to reakcja na strzelaninę w Douglas High School w Parkland, gdzie zginęło 17 osób.

Prezydent zaprosił między innymi przedstawicieli ESRB - organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom w USA. Wśród uczestników spotkania byli też Strauss Zelnik, czyli prezes Take-Two Interactive - wydawcy GTA - oraz Rober Altman, który reprezentował ZeniMax, a więc właściciela Bethesda Softworks, id Software czy Arkane Studios.

Read this next