Eurogamer.pl

A Way Out - premiera i najważniejsze informacje

Wszystko o grze.

A Way Out to nowa gra producenta Brothers: A Tale of Two Sons - jednej z najlepszych i najbardziej nietypowych gier niezależnych ostatnich lat. Kolejny projekt Josefa Faresa jest jednak nieco inny.

Choć nadal otrzymujemy dwóch bohaterów, to tym razem tematyka przenosi się ze świata fantasy do rzeczywistego. Wcielamy się w dwóch więźniów, którzy starają się uciec z zakładu karnego.

Gra niezwykle mocno skupia się na kooperacji - zabawa w pojedynkę nie jest możliwa.

  • Premiera: 23 marca 2018
  • Wersja językowa: polska (napisy)
  • Producent: Hazelight Studios
  • Wydawca: EA
  • Dystrybutor PL: EA Polska

Premiera i dostępne edycje

A Way Out debiutuje już 23 marca 2018 roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Będzie też oczywiście dostępne na ulepszonych modelach konsol - PS4 Pro i Xbox One X, z ulepszoną oprawą graficzną.

W sprzedaży dostępna jest tylko jedna edycja gry - podstawowa. Zakupu dokonać można w sklepach:

Warto podkreślić, że możliwe będzie użyczenie gry znajomemu w celu kooperacji - twórcy przygotowali specjalny system, dzięki któremu posiadacz A Way Out może tymczasowo udostępnić grę, by umożliwić kooperację.

awayoutsc

Bohaterowie znajdą się często w innych miejscach i zajmą się różnymi czynnościami w drodze do wspólnego celu danego etapu

Fabuła i gameplay

Bohaterowie A Way Out to Leo i Vincent. Nieznajomi, którzy muszą nauczyć się ze sobą współpracować, by osiągnąć wspólny cel - uciec z więzienia. To oczywiście tylko początek, bo opuszczenie zakładu karnego rozpocznie prawdziwą przygodę.

Obydwie postacie różnią się charakterami, co jest odwzorowane nie tylko w dialogach ale i w rozgrywce. Niektóre sytuacje rozwiążemy więc na różne sposoby, w zależności od tego, czy zdecydujemy się na plan porywczego Leo, czy opanowanego Vincenta.

5 kontrowersyjnych momentów w historii GTA Szokowanie to nie nowość. 5 kontrowersyjnych momentów w historii GTA

Przykładowe scenariusze i etapy to między innymi przetrwanie w lesie, spływ po rzece, napad na stację benzynową, pościg samochodowy czy też ucieczka ze szpitala.

A Way Out stawia na kooperację w stu procentach. W grę nie zagramy w pojedynkę - nie przygotowano nawet opcji gry z komputerowym towarzyszem, ponieważ do ukończenia wszystkich wyzwań niezbędna jest odpowiednia współpraca dwóch ludzi.

Możliwa jest zarówno kooperacja przy jednym ekranie (split-screen), albo przez sieć. Nawet przy grze online ekran i tak pozostanie w wielu sytuacjach podzielony, ponieważ niezbędna będzie wiedza na temat tego, co akurat robi nasz towarzysz lub gdzie się znajduje.

Ekran nie będzie podzielony, gdy odległość między bohaterami znacznie się zmniejszy - przykładowo, gdy będą razem w jednym samochodzie lub na łodzi. Oczywiście każdy będzie nadal kierował tylko swoją postacią.

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...