Eurogamer.pl

Oferta pracy: Autor w dziale informacyjnym

Dołącz do naszej ekipy.

Jeśli pasjonujesz się rynkiem gier wideo, masz dużą wiedzę na temat wydarzeń w świecie gier, potrafisz doskonale wyszukiwać informacje i ciekawostki o grach w różnych źródłach, jesteś gotowy do szybkiego przyswajania nowych umiejętności i chcesz pracować w mediach internetowych, zachęcamy Cię do zapoznania się z poniższą ofertą pracy w naszym serwisie.

Eurogamer to drugi co do wielkości dedykowany serwis o grach wideo w Polsce. Jesteśmy liderem wzrostu oglądalności i stabilną firmą, funkcjonującą na nowoczesnym i atrakcyjnym rynku elektronicznej rozrywki. Eurogamer jest częścią sieci Gamer Network - najpopularniejszych portali o grach wideo w Europie i jednej z najpopularniejszych na świecie.

Poszukujemy autora w dziale informacyjnym (News Writer) - osoba na tym stanowisku będzie blisko współpracować z Z-cą Redaktora Naczelnego oraz Redaktorem Naczelnym, a z czasem obejmie funkcję News Editora i będzie odpowiadać za całościowy sukces naszego działu informacyjnego.

Zakres obowiązków:

  • tworzenie profesjonalnych, rzetelnych i wysokich jakościowo wiadomości ze świata gier wideo zgodnych z przyjętymi normami i wytycznymi;
  • tłumaczenie materiałów z języka angielskiego, w tym artykułów z działu Digital Foundry oraz serwisu-matki Eurogamer.net;
  • monitorowanie obecnych trendów ze świata gier i elektronicznej rozrywki, prawidłowy dobór tematów zgodnie z ich potencjalną popularnością;
  • dbanie o optymalizację tekstów pod kątem wyszukiwarek internetowych;
  • tworzenie dodatkowych treści: recenzje gier, materiały rozrywkowe, artykuły i felietony;

Oferujemy:

  • umowa o pracę (pełny etat) po miesięcznym okresie próbnym;
  • szkolenia wewnętrzne i możliwość zdobycia dużej wiedzy oraz doświadczenia w pracy w mediach internetowych;
  • wynagrodzenie uzależnione od posiadanych umiejętności i doświadczenia;
  • praca w biurze w Olsztynie lub praca zdalna;
  • pracę w stałych godzinach;
  • możliwość awansu;
  • przyjazną atmosferę i współpracę z ludźmi połączonymi tą samą pasją.

Wymagania:

  • pasja do gier wideo i znajomość rynku - wymóg bezwzględny;
  • wysoka umiejętność wyszukiwania informacji w sieci;
  • doskonała znajomość języka angielskiego umożliwiająca tłumaczenie treści „w locie”;
  • poprawne posługiwanie się językiem polskim, obejmujące perfekcyjną ortografię i interpunkcję oraz gramatykę;
  • umiejętność prostego formułowania myśli - wymóg konieczny;
  • własny sprzęt (wysokiej jakości komputer), posiadanie konsoli PS4/Xbox One będzie dodatkowym atutem;
  • dyspozycyjność, w koniecznych sytuacjach także w godzinach wieczornych lub - sporadycznie - nocnych (np. dyżur przy okazji targów odbywających się w innych strefach czasowych);
  • dobra organizacja własnej pracy (w przypadku pracy zdalnej) i umiejętność koncentracji na postawionym celu;
  • doświadczenie w pracy o podobnym charakterze będzie bardzo mocnym atutem;
  • przynajmniej podstawowa znajomość programu graficznego, np. Adobe Photoshop;
  • umiejętność pracy w zespole;
  • energiczność, pozytywne nastawienie, chęć do pracy.

Jak aplikować?

  • wyślij zgłoszenie na adres: jerzy.danilko@eurogamer.pl;
  • temat wiadomości: Aplikacja News Writer;
  • załącz CV, napisz coś o sobie (koniecznie zawrzyj odpowiednią klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych);
  • koniecznie załącz: tekst z autorskim newsem ze świata gier wideo lub link do dotychczasowych publikacji o takiej tematyce;
  • możesz także załączyć: próbkę tłumaczenia materiału Digital Foundry dostępnego w witrynie www.eurogamer.net (wystarczy kilka akapitów z technicznym słownictwem) i dowolnego newsa pochodzącego z tej samej strony;
  • zgłoszenia przyjmujemy do końca stycznia.

W związku z dużą liczbą zgłoszeń przy poprzednich rekrutacjach, odpowiemy wyłącznie na wybrane zgłoszenia.

Komentarze

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...