Eurogamer.pl

Jazz Jackrabbit - klasyczne platformówki trafiły do oferty GOG

Wraz z Epic Pinball.

Oferta sklepu GOG.com poszerzyła się dzisiaj o dwie odsłony cyklu klasycznych platformówek Jazz Jackrabbit.

Cenę każdej z części ustalono na 34,99 zł, ale do 7 grudnia trwa promocja, w ramach której obie można kupić z rabatem w wysokości 10 procent. Warto zaznaczyć, że produkcje nie są dostępne na platformie Steam.

01

Sympatyczny królik gotowy do akcji

Jazz Jackrabbit przygotowało Epic Games, gdy firma znana była jeszcze jako Epic MegaGames. Za pierwszą odsłonę - wydaną w 1994 roku - odpowiadają programista Arjan Brusse i Cliff Bleszinski, który później pracował między innymi nad cyklami Unreal i Gears of War. Trzy lata temu wspólnie założyli Boss Key Productions, którego debiutanckim projektem jest strzelanka LawBreakers.

Gra była jedną z pierwszych platformówek z przewijanym ekranem dostępnych na PC. Głównym bohaterem jest tytułowy królik, który stara się uratować swoją ukochaną z rąk niejakiego króla żółwi.

Sequel ukazał się w 1998 roku. Podstawy rozgrywki nie uległy zmianie, ale wprowadzono dwie dodatkowe postacie - Spazza i Lori. Każda dysponuje unikalnymi zdolnościami.

Druga część w wersji sprzedawanej na GOG.com zawiera stworzoną przez fanów modyfikację JJ2+. Mod rozbudowuje tryby sieciowe oraz implementuje szereg poprawek i narzędzie pozwalające uruchamiać poziomy stworzone przez graczy.

Pierwsze Jazz Jackrabbit dostępne jest jedynie po angielsku, ale już kontynuacja oferuje polską lokalizację.

W cyfrowym sklepie należącym do CD Projektu pojawiło się jeszcze Epic Pinball - wydany w 1995 roku przez Epic MegaGames dwuwymiarowy pinball autorstwa studia Digital Extremes. Produkcję wyceniono na 14,99 zł.

Reklama

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!