Eurogamer.pl

Final Fantasy 15 w przyszłym roku otrzyma trzy fabularne DLC

W grudniu opcja zmiany postaci.

Square Enix podczas przeprowadzonej dzisiaj kolejnej prezentacji z cyklu Active Time Report ujawniło, że w przyszłym roku chce wydać co najmniej trzy fabularne DLC do Final Fantasy 15 - tak zwane „epizody”.

Reżyser produkcji - Hajime Tabata - zdradził, że pierwszy z „odcinków” twórcy poświęcą kanclerzowi Ardynowi. Postać jest głównym antagonistą z podstawowej wersji gry.

01

Wkrótce pojawi się opcja przełączania między czwórką postaci

Dodatek zaoferuje też więcej informacji na temat świata przedstawionego, co jest odpowiedzią na uwagi graczy, którzy narzekali na niewystarczającą ilość detali o uniwersum.

Deweloper jest jednocześnie świadomy, że fani oczekują DLC koncentrującego się na Lunie - księżniczce, która miała wyjść za głównego bohatera, księcia Noctisa. Na razie jednak nie sprecyzował, czy podobne rozszerzenie ujrzy światło dzienne.

Nie jest jednak obecnie jasne, czy przygotowywane dodatki twórcy udostępnią za darmo, czy też będą płatne.

Ostateczne decyzje dotyczące przyszłych treści do Final Fantasy 15 firma Square Enix zamierza podjąć przed końcem tego roku. Wówczas wydawca ogłosi przybliżone daty premier oraz szczegóły zawartości poszczególnych rozszerzeń.

Tabata zaznacza jednak, że wszystko może ulec zmianie. Dla deweloperów priorytetem jest jakość - jeżeli uznają, że dany „epizod” nie prezentuje odpowiedniego poziomu, autorzy nie zawahają się przed opóźnieniem debiutu. W ten sposób nie chcą „zdradzić” oczekiwań graczy (dzięki, Gematsu).

Natomiast jeszcze w grudniu ukaże się bezpłatna aktualizacja, wprowadzająca do gry opcję zmiany postaci w podstawowej kampanii fabularnej. Pojawi się więc możliwość przełączania między Noctisem, Ignisem, Prompto i Gladiolusem.

Planowane DLC są zapewne jedną z przygotowywanych niespodzianek, o których wspominał niedawno Shinji Hashimoto - dyrektor marki Final Fantasy. Menedżer obiecywał, że następny rok będzie „naprawdę wielki” dla fanów cyklu.

Dotychczas piętnasta odsłona serii otrzymała trzy z czterech płatnych rozszerzeń. Ostatnie ukazało się dwa tygodnie temu, rozbudowując produkcję o sieciowy tryb kooperacji dla maksymalnie czterech osób.

Final Fantasy 15 obecnie dostępne jest na PS4 i Xbox One, ale na początku 2018 roku pojawi się na PC. Daty premiery wydania komputerowego na razie nie podano.

Reklama

Komentarze

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...