Eurogamer.pl

Twórcy Obcy: Izolacja i Halo Wars 2 pracują nad grą w stylu Destiny?

Wynika z ogłoszeń o pracę.

Oddział Creative Assembly odpowiedzialny za Obcy: Izolacja i Halo Wars 2 najwyraźniej pracuje nad projektem w stylu Destiny, będącym przedstawicielem zupełnie nowej serii. Tak przynajmniej wynika z ogłoszeń o pracę umieszczonych na oficjalnej stronie firmy.

Deweloperzy poszukują głównego artysty technicznego, starszego projektanta mechanizmów „meta-gry” i głównego projektanta systemów rozgrywki. Wszyscy mieliby dołączyć do zespołu konsolowego, przygotowującego nieogłoszoną na razie produkcję.

01

Nowym projektem Creative Assembly najwyraźniej nie jest sequel Obcy: Izolacja

Szczegóły na temat powstającego tytułu nie są oczywiście znane. Redakcja serwisu PC GamesN - powołując się na zaufanych informatorów - twierdzi jednak, że pozycja jest „największym multiplatformowym projektem w historii Creative Assembly”.

Nieco poszlak dostarcza opis samych ogłoszeń. Na przykład projektant mechanizmów „meta-gry” miałby być odpowiedzialny za opracowanie „ekonomii, systemu postępów”, a także rankingów sieciowych, wyzwań i wydarzeń, co sugeruje produkcję w stylu Destiny 2.

Natomiast projektant systemów rozgrywki zajmie się przygotowaniem „broni, ruchu postaci, umiejętności, gadżetów, zdrowia” oraz innych elementów zabawy. Nie da się ukryć, że nie brzmi to zbyt odkrywczo, ale może oznaczać, że sekretny tytuł należy do gatunku RPG.

Niewykluczone, że więcej detali Creative Assembly ujawni w ciągu najbliższych miesięcy.

Konsolowy zespół studia w swoim dorobku ma przede wszystkim Obcy: Izolacja - udany survival horror. W produkcji gracze starają się przetrwać w starciu z ksenomorfem na stacji kosmicznej

Gra ukazała się w 2014 roku i wielu osób liczy na sequel. Fakt, że trwają prace nad nowym projektem, może jednak oznaczać, że kontynuacja nie ujrzy światła dziennego.

Ostatnim tytułem ekipy jest wydane kilka miesięcy temu Halo Wars 2 - druga część strategii czasu rzeczywistego w uniwersum wykreowanym przez Bungie. Tytuł trafił na PC z Windowsem 10 i konsolę Xbox One.

Samo Creative Assembly znane jest przede wszystkim z dostępnej tylko na komputerach osobistych serii Total War. Kolejne części oferują kampanie osadzone w różnych okresach historycznych.

Reklama

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...