Eurogamer.pl

Dark Souls w stylu Cuphead w zabawnym filmie od fanów

Niecodzienna wizja.

Dark Souls współdzieli z platformowym Cuphead jeden element - wysoki poziom trudności. Tworząca parodie na temat gier grupa 64 Bits przygotowała film, w którym połączono obie wymienione produkcje.

W nagraniu zatytułowanym Cupsouls pokazano dwójkę odzianych w pancerze bohaterów walczących z różnymi stworami, inspirowanymi kreaturami spotykanymi w serii wykreowanej przez studio From Software.

Do tego szkielety oraz charakterystyczne ognisko, służące w Dark Souls za punkt zapisu. Obok płomienia spoczywa ciało nieszczęsnego śmiałka, który zapewne poległ w boju.

Całość wykonano w stylu platformowego Cuphead. Nie zabrakło więc animowanej oprawy graficznej, wydarzeń przedstawionych w dwóch wymiarach oraz atakowania przeciwników pociskami wystrzeliwanymi z palców.

Dark Souls doczekało się dotychczas trzech części, spośród których ostatnia ukazała się w marcu ubiegłego roku. Poszczególne odsłony cyklu oferują mroczny świat, potyczki z potworami oraz wysoki poziom trudności.

Cuphead ujrzało zaś światło dzienne we wrześniu. Tytuł wyróżnia unikalna grafika, czerpiąca inspiracje z klasycznych kreskówek Disneya z lat 30. ubiegłego wieku. Wszystkie elementy są ręcznie rysowane, a całość okraszono charakterystycznym „postarzeniem” obrazu.

Podobnie jak cykl studia From Software, produkcja charakteryzuje się wysokim poziomem trudności. Często więc giniemy, próbując poradzić sobie z przeciwnikami.

Reklama

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...