Eurogamer.pl

Assassin's Creed Origins - Nom Haueris: mapa

Grobowce, papirusy i skarby w lokacji Nom Haueris (Haueris Nome).

Nom Haueris (na mapie ogólnej widoczny jako Haueris Nome) to sporych rozmiarów region położony w południowo-wschodniej części Egiptu, na wschód od Oazy w Fajum. Pomimo pokaźnych rozmiarów regionu, znajdziesz tu zaledwie dwa punkty widokowe do synchronizacji i szybkiej podróży. Szybko możesz przemieścić się także do jedynej miejscowości w tej lokacji, czyli Hermopolis.

Nom Haueris - papirusy, obozy wojskowe, skarby, grobowce

Poniżej znajduje się mapa Nomu Haueris. Kliknij ją, aby powiększyć do optymalnych rozmiarów lub skorzystaj z linka pod ilustracją.

200

Mapa Nom Haueris (Haueris Nome) w Assassin's Creed Origins

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

W tym regionie nie uświadczymy zadania ustawiania gwiazd, czyli kamiennych kręgów. Jeśli jesteś ciekawy zadania tego typu, możesz spojrzeć na tę stronę - Assassin's Creed Origins - gwiazdy: kamienne kręgi (cz. 1).

Znajdziesz tu za to jeden papirus o nazwie Tajemnica Thota, do którego rozwiązanie znajdziesz po kliknięciu w odnośnik.

Polecamy także zbieranie skarbów. W tym przypadku potrafią być bronione przez strażników lub znajdować się w pobliżu żerowania dzikich i niebezpiecznych zwierząt. Spróbuj zdobyć wszystkie pięć już na samym początku odwiedzenia danej lokacji, dzięki czemu zdobędziesz bardzo dobre bronie lub inne przydatne przedmioty oraz złoto/pieniądze, czyli drachmy.

Oprócz skarbów warto także eksplorować grobowce. W przypadku Homu Haueris znajdziesz ich aż trzy, z czego jeden - Smenchkare - doprowadzi cię także do pradawnego mechanizmu.

Odwiedzaj także sklepy różnego typu:

  • kuźnia - sprzedasz tu niepotrzebne bronie i ulepszysz swoje ulubione
  • stajnia - możesz tu sprzedać swojego obecnego wierzchowca i zakupić wielbłąda lub konia
  • tkacz - w tym miejscu możesz zaopatrzyć się w nowe szaty, dzięki którym zmienisz ubranie, a także sprzedasz materiały rzemieślnicze

Tym razem jednak nie zaznaczyliśmy ich na mapie, gdyż można na nie trafić niemal na każdym kroku. Wystarczy rozejrzeć się po okolicy lub mocniej powiększyć mapę lokacji w grze.

Nom Haueris to sporych rozmiarów lokacja, dlatego w większości przypadków proponujemy jej eksplorację przy użyciu wierzchowca. Możliwe jest także podróżowanie wzdłuż wybrzeża, korzystając z łodzi i płynąc wodami Nilu.

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...