Eurogamer.pl

Call of Duty: WW2 - misja: SOE

Heroiczne czyny, skradanie i walka o pociąg.

To pierwsza misja skradankowa w Call of Duty: WW2 - choć w pewnym momencie musimy i tak postawić na otwartą walkę i strzelaniny. Teoretycznie nie trzeba skradać się wcale, ale nie robiąc tego znacznie utrudnimy sobie zadanie.

Celem jest bowiem dotarcie do pociągu, który zacznie ruszać, gdy zostaniemy wykryci - im wcześniej, tym gorzej dla nas. Zacznij więc ostrożnie. Podejdź do wskazanego przeciwnika, skradając się i zabij go z bliska. Zamontuj tłumik, a zaraz strzel w głowę wskazanemu oficerowi, kierowcy auta.

Następnie przejdź za towarzyszem do domu i poczekaj moment, bo pojawi się Niemiec. Załatw go, gdy stanie w miejscu. Idź prosto i w lewo, do drzwi wyjściowych, a brytyjska specjalistka zajmie się strażnikiem. Po wyjściu z domu po lewej w beczce na końcu jest pamiątka - ale nie da się jej zebrać bez wywołania alarmu. Jeżeli ją weźmiesz, później celowo zgiń, a zaczniesz od punktu kontrolnego.

Omijanie żołnierzy

Teraz pozbądź się żołnierza oznaczonego ikoną i skradając się idź prosto, opadnij na plac. Musisz teraz ominąć tutaj wszystkich przeciwników, a niektórych wyeliminować po cichu.

cod41

Poczekaj, aż żołnierz przejdzie za samochodem

Zatrzymaj się przy budynku i poczekaj, aż przez środek placu przejedzie auto ruszające z bramy i przejdzie też idący za nim żołnierz. Dopiero później postrzel wroga stojącego dalej przy ciężarówce. Skradaj się w jego stronę. Omiń wóz i skradaj się w stronę samochodu, a po prawej zacznij się czołgać, by przejść pod belką dalej.

Leżąc za osłoną poczekaj, aż zbliży się oficer. Zastrzel go i czołgaj się dalej. Omiń samochód i uważaj na strażnika w bramie w murze po lewej. Poczekaj, aż się odwróci i przejdź dalej. Na podwórzu poczekaj na kolejnego patrolującego i pozbądź się go. Potem skradaj się w stronę domu. Poczekaj, aż jeden wróg odwróci się i zastrzel kolejnego.

Wejdź do domu. Przejdź do pokoju z pianinem, by zebrać z niego znajdźkę i odwróć się, by widzieć zastrzelonego - podejdzie do niego inny żołnierz, więc szybko go zlikwiduj. Cały czas oczywiście bronią z tłumikiem. Potem zacznij kierować się do wyjścia z domu, a rozpocznie się już otwarte starcie z Niemcami. Zbiegnij na ulicę i zacznij atakować wrogów poniżej.

Heroiczny czyn #6 - podczas walki na drodze jeden z towarzyszy zostanie ranny. Tak jak w poprzedniej misji, musisz odciągnąć go za samochód czy inną przeszkodę.

cod42
Najgorsze i najśmieszniejsze symulatory Wszystko może być symulacją! Najgorsze i najśmieszniejsze symulatory

Następnie przedrzyj się do budynku poczty, użyj granatów, by szybko pozbyć się wrogów. Weź też jakąś broń zdobyczną. Musisz dotrzeć do oznaczonych drzwi, by zacząć kolejny etap misji - jazdę autem. Droga jest prosta, a towarzysz daje znać, gdy zbliża się zakręt.

Gdy przejmiesz kontrolę nad CKM-em, strzelaj do wrogów, a priorytetem niech będą ci z wyrzutniami czy granatami. Po jakimś czasie pociąg się wykolei, nie możesz nic na to poradzić. Poczekaj na pomoc Francuzki i podążaj za nią. Pokonajcie wrogów po drodze. Po przejściu przez wagon idźcie dalej - tutaj za wagonem czeka duża grupa wrogów. Weź wcześniej karabin powtarzalny, by zabijać jednym strzałem.

Po przejściu pod wagonem na stoliku po prawej, przy płocie, jest pamiątka. Weź ją i pozbądź się jeszcze atakujących ze ścieżki wrogów. Później udaj się na miejsce spotkania z drużyną, by zakończyć misję.

Reklama

Komentarze

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...