Eurogamer.pl

Call of Duty: WW2 - sztab, pojedynki, rozkazy

Co robić na plaży.

Sztab (Headquarters) to zupełna nowość w serii Call of Duty. To specjalna strefa, do której możemy przejść z menu trybu multiplayer. To obszar, w którym spotykamy innych graczy oraz rozmawiamy z postaciami NPC - coś na wzór Wieży znanej z Destiny.

Choć w Call of Duty: WW2 nie ma engramów do rozszyfrowania, to są jednak loot boxy. Skrzynki z kosmetycznymi przedmiotami otrzymujemy między innymi za rywalizację w trybie multiplayer. Takie skrzynie możemy otwierać w menu gry, ale jeżeli otworzymy je w Sztabie... to spadną z nieba na plażę.

Po pierwszej wizycie w Sztabie musisz wykonać trzy cele - otworzyć skrzynię (jeżeli otworzyłeś ją wcześniej w menu, cel będzie zaliczony), podejść do poczty i odebrać żołd, a także udać się do majora Howarda. Można też skorzystać ze strzelnicy po prawej stronie od punktu startowego.

Poniżej opisujemy najważniejsze elementy Sztabu.

Rozkazy i kontrakty

Czym byłoby Call of Duty bez różnego rodzaju wyzwań - właśnie tym są kontrakty oraz rozkazy. Najlepsze sposoby na pozyskiwanie nowych skrzynek, a także waluty do odblokowywania różnych elementów w grze.

Kontrakty to konkretne cele do wypełnienia w meczach multiplayer, ale czas na ich wykonanie jest krótki - to zazwyczaj 10, 20 lub 40 minut. Nagrodą zawsze są skrzynie z przedmiotami kosmetycznymi.

Rozkazy pobierzemy od majora lub bezpośrednio z poziomu menu. To także cele do spełnienia w trybie multiplayer, ale na ich wykonanie mamy już nieograniczoną ilość czasu. Nagrody w przypadku rozkazów to nie tylko skrzynie - czasem może to być waluta.

s2_mp64_ship_2017_11_03_16_27_41_03

Kontrakty sprawdzimy między innymi u pani kwatermistrz - na lewo od poczty

Pojedynki 1 na 1

Gdy miniemy bunkier z majorem Howardem, trafimy na plażę. Tutaj po prawej stronie możesz podejść do tablicy i zapisać się na pojedynek z innym graczem.

Jest to normalna walka, tyle że nie drużynowa. Rywalizacja trwa do 3 zwycięstw , albo 4 rundy (w przypadku remisu). Walka rozgrywa się na małej arenie wypełnionej przeszkodami.

To dobry sposób na poćwiczenie w akcji korzystania z niektórych broni na mapach, gdzie walczymy na bliskim dystansie. Na początku pojedynku wybieramy też, jakiego zestawu ekwipunku użyjemy - taki sam otrzyma każdy zawodnik.

Z pojedynkami wiążą się niektóre rozkazy i kontrakty. Zawsze warto takie zlecenia wybierać, skoro arena pojedynków jest na wyciągnięcie ręki.

Kolekcjonerskie perełki Cenne i rzadkie egzemplarze gier wideo. Kolekcjonerskie perełki

Testowanie nagród za serie

Jedną z najlepszych rzeczy w Sztabie jest możliwość przetestowania każdej nagrody za serie punktów. Możemy tutaj też przyjrzeć się dokładnym opisom każdej z nich.

To świetne rozwiązanie, które pozwoli sprawdzić w akcji nagrody za serie, zanim wykupimy je do wykorzystania w rozgrywce multiplayer. By sprawdzić te specjalne ataki i narzędzia, po prostu podejdź do wieży na skraju plaży (na lewo od pojedynków).

Na plaży jest także strzelnica - na samym początku lokacji, na prawo od poczty polowej. Niestety możemy tam przetestować tylko broń, którą już odblokowaliśmy, ale nawet to warto sprawdzić.

Reklama

Komentarze

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...