Eurogamer.pl

Assassin's Creed Origins - grobowiec Snofru, Nom Sakkara

AC Origins: pradawna tabliczka i skarby w drugim grobowcu w Nom Sakkara (Saqqara Nome).

Jeśli wykonałeś już pierwszy grobowiec w Nom Sakkara, do kolejnego - a jednocześnie ostatniego w tej lokacji - trafisz w bardzo prosty sposób. Wystarczy udać się na południe do kolejnej piramidy. Budowla znajduje się dokładnie na zachód od regionu Memfis, położonego w środkowo-wschodniej części Egiptu.

W przypadku grobowca Snofru wejście znajduje się także na północnej ścianie piramidy. Musisz wspiąć się kilka metrów wyżej, aby dotrzeć do otworu. Chociaż początkowo wydaje się inaczej, ten grobowiec jest bardzo prosty do zbadania. Wystarczy, że będziesz trzymał się naszych wskazówek.

087

Drugi grobowiec w Nom Sakkara.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Po wejściu do środka, klasycznie już wyjmij pochodnię, aby rozświetlić drogę. Podążaj w dół, a następnie przez niewielki otwór przy samej ziemi. Po przeciśnięciu się przez wąski korytarz skorzystaj z przejścia po prawej stronie, gdzie grasuje sporo karaluchów. Idź dalej i zsuń się nieco niżej, a następnie trzymaj się lewej strony, czyli pozostałości po drewnianej podłodze. Z jej skraju przeskocz na drugą stronę.

Idź dalej przez pajęczyny, po czym wskocz w kierunku otworu. Po przyczepieniu się do ściany przed tobą, zacznij zeskakiwać na niższy poziom. Prześlizgnij się przez szparę przy ziemi, aby znaleźć się w jednym z głównych pomieszczeń grobowca. Aby odblokować sobie dalszą drogę, spójrz na poniższy obrazek i zastosuj się do instrukcji pod spodem.

088

Łamigłówka tym razem jest bardzo prosta.

Po zeskoczeniu z pozycji startowej (1) chwyć znajdujący się tam regał (2), po czym przesuń go do samego końca szyn (3). Następnie wskocz na platformę (4), a gdy opuści się, wciągnij regał na nią. Dzięki temu druga platforma (5) pozostanie w swojej pierwotnej pozycji. Dostaniesz się na nią z drugiego regału (6). Potem wystarczy już tylko wskoczyć na dotąd niedostępne miejsce (7).

Rozbij wazy stojące na twojej drodze, aby dotrzeć do kolejnego pomieszczenia. Zauważysz tam następny system z platformami. Szpule na platformie po prawej stronie są jednak mylące. Po prostu wskocz na platformę z lewej strony i rozbij znajdującą się tam wazę. W ten sposób wjedziesz nieco wyżej i dostaniesz się na wyższy poziom, gdzie odnajdziesz kilka cennych przedmiotów.

089

Odniesienia do oznaczeń znajdziesz w tekście.

Teraz zeskocz na dół i zabierz jedną ze szpul na platformie, po czym przenieś ją do pomieszczenia obok. Zostaw ją na kolejnej platformie (8), a następnie wskocz na regał (9), z którego dostaniesz się na jeszcze jedną platformę (10). Tym samym dostaniesz się do finalnego pomieszczenia z tabliczką, a także trzema skrzyniami (11) z lewej strony, gdzie czeka cię sporo skarbów i niezłych broni.

Po zebraniu wszystkich cennych przedmiotów z okolicy i wykonaniu interakcji na pradawnej tabliczce, spójrz na wnękę w ścianie po prawej stronie. Przy podłodze znajduje się tam wąski przesmyk, którym prześlizgniesz się na drugą stronę.

Podążaj przed siebie, ześlizgnij się niżej, a następnie zanurkuj w wodzie i przepłyń na drugą stronę. Stamtąd pozostaje ci krótka wspinaczka, aby wydostać się z grobowca.

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...