Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Destiny 2 - patrole i ich rodzaje

Aktywności dodatkowe.

Patrole powracają w Destiny 2, choć mają odrobinę więcej narracji niż podobne zadania z pierwszej części. To, jak zostały zaimplementowane, jest jednak bardzo zbliżone do oryginału.

Żeby rozpocząć działania patrolowe, należy ukończyć zadania z głównego wątku fabularnego na planecie Io. Wtedy wzywa nas Cayde-6, z którym rozmawiamy na Farmie. Prosi o pomoc w ustanowieniu sieci patrolowej.

Otrzymujemy więc poboczną misję. Musimy wybrać się do Europejskiej Martwej Strefy i porozmawiać z Devrimem, a później wykonać proste zadanie związane z aktywacją patroli, by stały się one dostępne w każdej lokacji.


Rodzaje patrolów

Patrole oferują zazwyczaj drobne nagrody - Migot i żetony. Czasem są także częścią wyzwań na danej planecie (możemy na przykład otrzymać wyzwania ukończenia trzech patroli).

Odnalezienie patrolu to żaden problem. Nie widać ich co prawda na mapie, ale wystarczy aktywować ducha, a szare ikony patroli bez problemu doprowadzą nas do tych misji. By aktywować patrol, podchodzimy do świecącego nadajnika i wciskamy przycisk.

Szare ikony to symbole patroli

W Destiny 2 znajdziemy pięć typów misji patrolowych, choć niektóre nie występują we wszystkich obszarach każdego regionu. Cele konkretnego typu patrolu są zawsze podobne, niezależnie od planety.

Dostępne rodzaje patroli to:

  • Misje z zabójstwem. Otrzymujemy polecenie wyeliminowania konkretnego wroga w danym sektorze, albo w sektorze obok. Czasem należy też pokonać jego obstawę. Wróg taki ma żółty lub pomarańczowy pasek zdrowia. Tego typu patrole bywają najtrudniejszymi w całej grze. W razie czego poproś o pomoc znajomych.
  • Misje zbierackie. Musimy uzbierać określoną liczbę konkretnych materiałów czy przedmiotów, które zdobywamy z pokonanych przeciwników konkretnego rodzaju. Możemy, przykładowo, otrzymać polecenie walki z wrogami w konkretnym miejscu i podnosimy zasoby, które z nich wypadają. Przedmioty tego typu są oznaczane szarymi ikonami, gdy wypadają z pokonanych.
  • Misje z eliminacją. Najprostszy rodzaj zadań patrolowych, w którym chodzi po prostu o zabicie wskazanej liczby przeciwników w konkretnym miejscu. Nieważne, jaki rodzaj konkretnej frakcji kosmitów pokonamy - mogą to być nawet same najbardziej podstawowe jednostki.
  • Misje analityczne. Nie wymagają walki, choć jeżeli wróg stanie nam na drodze, musimy go pokonać. Celem jest udanie się we wskazane miejsce (często przyda się Wróbel) i przeskanowanie otoczenia przy użyciu Ducha. Patrol kończy się sukcesem, gdy tylko skanowanie się zakończy, a trwa ono nie więcej niż dwie sekundy (kwestia przytrzymania przycisku).
  • Misje badawcze. Podobne do patroli ze skanowaniem. Musimy udać się w wyznaczone miejsce, stanąć w konkretnym punkcie i po prostu odczekać chwilę, aż zapełni się wskaźnik odliczający od 0 do 100. Gdy wskaźnik się zapełni, badanie zostanie zakończone. To wszystko.

Patrole nie są szczególnie opłacalne, jeżeli nie są częścią lokalnego wyzwania. Jeżeli nie musisz ich wykonywać, lepiej zająć się innymi aktywnościami - na przykład wydarzeniami publicznymi, najlepiej w wersji heroicznej. Zawsze są jednak źródłem żetonów, które wymieniamy za reputację.

Niewykluczone, że w przyszłości twórcy wprowadzą do Destiny 2 kolejne typy patroli.

Spis treści: Destiny 2 - Poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Destiny 2 - wydarzenia publiczne i heroiczne

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Destiny 2

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze