Eurogamer.pl

Powstaje krótkometrażowy film na bazie gry Papers, Please

Jest pierwszy teaser.

Papers, Please - jedna z najlepszych gier 2013 roku - doczeka się adaptacji w postaci krótkometrażowego filmu z prawdziwymi aktorami. Teaser zapowiada interesujący projekt.

Za reżyserię i scenariusz odpowiada duet złożony z Nikity i Lilii Ordyńskich. Rosyjska para filmowców idealnie uchwyciła atmosferę fikcyjnej Europy Wschodniej, gdzie toczy się akcja tytułu. Po inspiracje nie musieli sięgać zbyt daleko.

Anonimowy celnik z gry to Igor Sawoczkin, znany między innymi z nominowanego od Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny „Lewiatana” oraz z superprodukcji „Nocna straż” z 2004 roku.

Lucas Pope - twórca gry - opublikował pierwsze zdjęcia z planu jeszcze w maju, dając pogląd na budkę inspektora.

Zapowiada się ciekawie. Glory to Artstozka!

W Papers, Please przyjmujemy rolę bohatera ludu, walczącego z przemytnikami, terrorystami i oszustami. Dzielnego przodownika pracy, który dzień w dzień poświęca się, by bronić granic przed zagrożeniami z zewnątrz. Wcielamy się w urzędnika kontroli granicznej.

Siedząc w niewielkiej budce obsługujemy podróżnych, chcących przekroczyć granicę naszego kraju. Każdy z petentów musi przedstawić zestaw dokumentów, a naszym zadaniem jest ustalenie, czy papiery są prawdziwe i kompletne.

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...