Eurogamer.pl

Hellblade - droga do władcy ciemności, wielkiego wilka Fenrira: trzy runy

Jak zebrać trzy symbole przed spotkaniem z Fenrirem.

Po przejściu przez wielkie wrota czeka nas nieco skomplikowana, przynajmniej pozornie, droga do Fenrira. Według mitologii nordyckiej jest to ogromny wilk, który stanowi ogromne zagrożenie. Po przejęciu kontroli nad postacią biegnij przed siebie w kierunku światła.

Uruchomi się kolejna scenka, po której musisz powtórzyć tę czynność. Po prostu biegnij przed siebie i nie zwalniaj nawet na chwilę. Przy kratach czeka cię kolejna animacja, tym razem z matką Senui. Po zakończeniu scenki zbadaj trzy runy na drzwiach.

Cofnij się nieco i wejdź przejściem obok osuniętych drzwi, tak jak na poniższym obrazku. Zejdź schodami na niższy poziom, skąd będziesz musiał przejść pod kratką. Niestety, twoja pochodnia zgaśnie wskutek zetknięcia z wodą. Wówczas musisz błyskawicznie biec w kierunku światła.

Przystań tam na chwilę, po czym biegnij do kolejnego źródła światła. Przebiegaj do kolejnych oświetlonych punktów, aż w końcu dotrzesz do ognia. Podpal swoją pochodnię i cofaj się do jaskini, podpalając przy tym wszystkie gniazda. W końcu dotrzesz do wielkiej kałuży. Podpal gniazdo przy niej, a następnie skup się - kawałek drewna wraz z odbiciem stworzą pierwszą runę.

047

Symbol będzie widoczny dopiero po rozjaśnieniu okolicy.

Teraz udajemy się w miejsce, gdzie podpaliliśmy pochodnię i po schodach wracamy na górę, po drodze otwierając jedne z zaryglowanych drzwi. Do kolejnej runy musisz udać się przez jedno z trójkątnych przejść, skąd trafisz do komnaty, na której podłodze będą krwawe ślady.

048

Drugą runę zauważysz z podwyższenia, po ówczesnym zapaleniu pochodni wokół.

Po chwili rozpocznie się walka. Po uporaniu się z kilkoma groźnymi przeciwnikami podnieś pochodnię, po czym zacznij rozpalać wszystko wokół. Następnie wejdź schodkami na podwyższenie i spójrz na centrum pomieszczenia, jak na powyższym obrazku. Zauważysz drugą runę.

049

Ostatnia runa.

Zdobycie trzeciego symbolu będzie najprostsze. Wróć do wejścia z pochylonymi drzwiami, ale nie schodź schodami, tylko obierz kierunek w górę. W końcu trafisz na niewielką wyrwę w ścianie - przeciśnij się przez nią, po czym dotrzesz do niewielkiego pomieszczenia widocznego na powyższym obrazku.

Podpal znajdującą się tam pochodnię, dzięki czemu drewniana konstrukcja rzuci cień na okrągły emblemat na ścianie. Jest to twój ostatni symbol. Teraz możesz wrócić do zamkniętych drzwi, dzięki czemu odblokujesz sobie dalszą drogę.

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...