Eurogamer.pl

Hellblade - dotarcie do matki, Galeny: w krainie trupów i ognia

Przebijamy się przez hordy przeciwników.

Po zdobyciu upragnionego miecza zostajemy przeniesieni do tajemniczej krainy pełnych zwłok i cierpiących postaci. Przypomina to nieco piekło, przynajmniej porównując do powszechnego wyobrażenia.

Przedzieramy się dalej, ignorując zupełnie dłonie wysuwające się ze ścian. W końcu trafiamy na pierwszą arenę, gdzie będzie roić się od przeciwników. Początkowo twoim celem jest utrzymanie się przy życiu.

Pomagać w tym będzie oczywiście twój nowy miecz. Przeciwnicy będą jednak coraz silniejsi, dlatego za każdym razem, gdy sytuacja będzie coraz trudniejsza, błyskawicznie używaj skupienia. W ten sposób sprawisz sobie przewagę w bitwie na kilka sekund.

045

Skupienie w Hellblade jest najważniejszą pomocą w walce.

Z czasem wrogów będzie coraz więcej. Jeśli staniesz naprzeciwko większej grupy, ważne jest, abyś cały czas koncentrował się na jednym przeciwniku. Nie doskakuj za każdym razem do innego, póki pierwszy nie zostanie wyeliminowany.

046

Zabijaj tych przeciwników, których zaatakowałeś na samym początku.

Ważne na tym etapie jest to, aby cały czas próbować przedzierać się dalej. W przeciwnym wypadku, jeśli skupimy się za bardzo na walce, po pokonaniu najtrudniejszych i największych nieprzyjaciół ci będą pojawiać się cały czas.

Wypatruj zatem w trakcie walki przejść, które będą odblokowywać się po zlikwidowaniu określonej liczby przeciwników. Będziesz musiał przejść przez kilka takich aren, aż zaczniesz wspinać się na szczyt czegoś na podobiznę wulkanu.

Na samej górze wejdziesz na rozżarzony konar, który będzie prowadził cię do wielkiej podobizny matki Senui. Nie obawiaj się, z konaru nie da się spaść, zatem po prostu idź do przodu. Po dotarciu do twarzy i animacji gra przeniesie cię do innej lokacji.

Podążaj przed siebie wzdłuż wraków statków. W końcu dotrzesz do bramy nad urwanym mostem. Skręć wówczas w lewo i wdrap się po drabinie, a następnie kontynuuj schodami nieco dalej. W końcu dotrzesz do głównej bramy. Otwórz ją i wejdź do środka.

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...