Eurogamer.pl

Pierwsze spojrzenie na Ataribox, nową konsolę Atari

Nie tylko do starszych gier.

Dyrektor generalny Atari potwierdził w czerwcu, że jego firma pracuje nad nową konsolą do gier. Teraz otrzymaliśmy pierwsze spojrzenie na wygląd obudowy Ataribox. Co jednak równie ciekawe, sprzęt niekoniecznie musi służyć tylko do uruchamiania produkcji z przeszłości firmy.

W opublikowanej wiadomości producent nie podaje zbyt wielu detali na temat specyfikacji, ale zapowiada dwie wersje kolorystyczne: czerń z czerwienią oraz klasyczną imitację drewna.

Jedyne poruszone kwestie techniczne to złącza: slot na kartę SD, wyjście HDMI, cztery porty USB, a także - jak wynika ze zdjęć - Ethernet oraz wejście na słuchawki.

1

Ataribox

2

Ataribox

Najciekawsze jest jednak niepozorne zdanie w informacji prasowej. „Jak pewnie zgadujecie, te porty sugerują współczesną specyfikację techniczną wewnątrz obudowy. To oznacza, że zamierzamy dostarczać nie tylko treści z przeszłości, ale także te bardziej współczesne” - zapewnia Atari.

Nie znamy daty premiery czy ceny Ataribox.

Oryginalne Atari, założone w 1972 roku, było oczywiście pionierem na rynku gier wideo, maszyn arcade, domowych komputerów czy właśnie konsol.

Po licznych i skomplikowanych transferach i przejęciach, współczesne Atari to teraz francuska firma, wywodząca się z zamkniętego osiem lat temu Infogrames Entertainment.

Reklama

Komentarze (2)

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...