Eurogamer.pl

Spider-Man od Insomniac Games inspirowany serią komiksów Ultimate

Nowe szczegóły.

Marvel opublikował nowy film poświęcony powstającej z myślą o PlayStation 4 grze Spider-Man. W materiale zza kulis autorzy projektu opowiadają o tytule, ujawniając kilka szczegółów.

Twórcy z Insomniac Games zdradzili, że w pracach nad produkcją inspirują się wydawanym w latach 2000-2015 cyklem komiksowym o nazwie Ultimate. W serii główny bohater - Peter Parker - był młodszy i dysponował nieco słabszymi zdolnościami.

01

W tworzonej przez Insomniac Games grze Spider-Man jest doświadczonym bohaterem

W grze podopieczny jest jednak starszy - ma 23 lata i jest wysportowanym mężczyzną. Zawód zamaskowanego herosa uprawia już od ośmiu lat i nauczył się kontrolować swoje nadprzyrodzone umiejętności.

W filmie opublikowanym podczas zorganizowanej przez Disneya imprezy D23 Expo deweloperzy po raz kolejny podkreślili, że tytuł opowie historię osadzoną w zupełnie nowym świecie. Fabuła pokaże, jak Peter Parker próbuje pogodzić prywatne życie z byciem Spider-Manem.

Warto zaznaczyć, że w komiksach z serii Ultimate zadebiutował inny Pajączek - Miles Morales. Obecność postaci w produkcji studia Insomniac Games potwierdzono na tegorocznym E3, ale nadal nie jest jasne czy graczom przyjdzie pokierować bohaterem.

Nagranie zawiera również kilka ujęć z rozgrywki. Większość fragmentów zaprezentowano już wcześniej, ale nie zabrakło też niewidzianych dotychczas scen. Do tego grafiki koncepcyjne, na których widoczny jest między innymi pokój Parkera.

Gra zaoferuje otwarty świat, po którym przemieścimy się z dużą swobodą. W podróży między poszczególnymi rejonami Nowego Jorku skorzystamy z pajęczych sieci. Twórcy zaznaczają, że bujanie na pajęczynie udoskonalili od czasu demonstracji na czerwcowych targach.

Poprawie uległ podobno także system walki. Podczas starć bohater może skorzystać z elementów otoczenia, którymi atakuje nadciągających oponentów.

Spider-Man zadebiutuje w 2018 roku. Dokładnej daty premiery jednak nie podano.

Reklama

Komentarze (1)

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...