Eurogamer.pl

Obszerny gameplay ze strzelanki Matterfall od twórców Resogun

Premiera w sierpniu.

Sony opublikowało trwający blisko osiem minut materiał prezentujący pokazywane na E3 fragmenty rozgrywki z Matterfall - zmierzającej tylko na PS4 strzelanki od twórców Resogun i wydanego w ubiegłym miesiącu Nex Machina.

Podobnie jak wcześniejsze projekty fińskiego studia Housemarque, gra kładzie nacisk na dynamiczną walkę. Podczas zabawy wydarzenia obserwujemy z boku ekranu, przedzierając się przez zastępy przeciwników.

01

Nie obejdzie się bez walki

Trzeba jednak nie tylko atakować oponentów, ale i unikać wrogiego ostrzału, Biorąc jednak pod uwagę, że pociski nadlatują z wielu stron, nie jest to takie proste.

Eliminowanie kolejnych nieprzyjaciół powiększy wynik punktowy. Rezultat poprawimy również ratując uwięzionych cywili, którzy za pomoc odwdzięczą się dodatkowym wyposażeniem dla bohatera.

Twórcy oddadzą do naszej dyspozycji zróżnicowany oręż. Wśród przygotowanych narzędzi jest między innymi broń strzelająca samonaprowadzającymi kulami.

Nagranie wieńczy starcie z potężnym bossem - ogromnych rozmiarów robotem w kształcie owada. Przeciwnik może wypuszczać szereg pocisków jednocześnie i potrafi swobodnie przemieszczać się po arenie.

Na początku dostępne będą trzy poziomy trudności. Po jednorazowym przejściu produkcji gracze odblokują jednak najwyższy, na którym postać otrzyma tylko jedno życie - śmierć zakończy więc rozgrywkę.

Matterfall ukaże się 15 sierpnia.

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...