Eurogamer.pl

Taktyczne Masquerada: Songs and Shadows trafi na konsole

RPG na PS4 i Xbox One.

Masquerada: Songs and Shadows ukazało się na PC we wrześniu ubiegłego roku, a teraz produkcja Witching Hour Studios zmierza także na konsole. Premiera na PS4 i Xbox One już 8 sierpnia.

Akcja izometrycznej produkcji toczy się w renesansowej Wenecji, gdyby do słynnego miasta dodać magię. Główny bohater - Cicero Gavar - to słynny śledczy, który wraca do Włoch po pięciu latach wygnania, by znaleźć zaginionego przyjaciela.

4

Postawiono na ręcznie rysowaną oprawę

Ten zajmował się poszukiwaniem masek gwarantujących nadludzkie moce. Jak można się domyślać, przedmioty tego typu wkrótce posłużą także naszej postaci. Przygoda przeprowadzi nas „przez wojnę domową oraz mityczną historię, pełną intrygi i tragedii”.

Ważnym elementem Masquerada: Songs and Shadows jest oprawa graficzna, na którą składają się trójwymiarowe postacie oraz ręcznie rysowane tła i lokacje, w stylu - jak zapewniają twórcy - francuskich komiksów.

Do tego bogata plejada aktorów głosowych, w tym Matthew Mercer (Deadshot w Injustice 2 czy McCree w Overwatch), Jennifer Hale (żeńska Shepard w Mass Effect) czy Dave Fenno (narrator w Mafii 3).

Jeśli mowa o systemach rozgrywki, to akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym i w czasie rzeczywistym. W dowolnym momencie możemy jednak skorzystać z aktywnej pauzy, by dokładniej zaplanować kolejny ruch.

Zaczynamy jako Cicero Gavar, lecz wkrótce do naszej drużyny dołączają kolejni członkowie maskarady, czyli inne „uzbrojone” w maski postacie.

Wydana na Steamie w ubiegłym roku produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem i zebrała „bardzo pozytywne” recenzje od użytkowników.

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...