Eurogamer.pl

PlayerUnknown's Battlegrounds otrzyma serwery z widokiem FPP

Jeszcze w lipcu.

Kolejna większa aktualizacja popularnego PlayerUnknown's Battlegrounds wprowadzi do gry serwery z widokiem z perspektywy pierwszej osoby - potwierdzili twórcy.

Obecnie wszystkie rozgrywki toczą się z kamerą umieszczoną za plecami postaci, z wyjątkiem - oczywiście - celowania przez przyrządy broni. TPP ma jednak swoje minusy, jak możliwość wyglądania za ściany i przeszkody bez wystawiania się na ostrzał.

Perspektywa FPP wyeliminuje tę przewagę, choć można chyba spodziewać się całkiem nowej fali narzekań, związanych choćby z blokowaniem widoczności przez trawę w przypadku czołgania się.

Producent gry - Brendan „PlayerUnknown” Greene - potwierdził na Twitterze, że plany obejmują stopniowe wprowadzanie nowej opcji, najpierw na serwerach w Europie oraz w Ameryce Północnej.

Co więcej, rozgrywki tego typu będą wstępnie przeznaczone jedynie dla zabawy solowej lub w parach. Większe drużyny przystąpią do zabawy FPP dopiero po dopracowaniu opcji.

Zobacz: PlayerUnknown's Battlegrounds - poradnik i najlepsze porady

Lipcowa aktualizacja zadebiutuje zapewne pod koniec miesiąca, wprowadzając także suwak kąta widzenia - zmiana FOV to kluczowa opcja dla miłośników perspektywy pierwszej osoby, ale pomoże także w trybie TPP.

Serwery FPP w PlayerUnknown's Battlegrounds określa się niekiedy mianem „hardcore”, choć - poza perspektywą - w rozgrywce nie zachodzą żadne inne zmiany.

Reklama

Komentarze

Komentarze zostały zamknięte, ale możesz kontynuować dyskusję pod innymi materiałami lub na Forum!

  • Wczytywanie...