Eurogamer.pl

Twórcy Wasteland 2 pracują nad grą RPG na sprzęt VR

InXile z nowym inwestorem.

Studio inXile Entertainment - twórcy Torment: Tides of Numenera - pozyskali 4,5 miliona dolarów, które posłużą po części na przygotowanie nowej gry RPG w otwartym świecie, przeznaczonej na sprzęt VR.

Inwestorem jest japońska firma Gumi VR, której dyrektor generalny - Hironao Kunimitsu - zasiądzie dodatkowo w zarządzie kalifornijskiego studia z Newport Beach.

Nowy projekt nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony, lecz wiemy, że zmierza na wszystkie najważniejsze urządzenia rzeczywistości wirtualnej, czyli Oculus Rift, HTC Vive i PS VR.

Brian Fargo - szef inXile - dodaje, że projekt bazuje na jednym z istniejących światów, odwiedzanym już w poprzednich grach studia. Wydaje się, że do przeniesienia na sprzęt VR najlepiej nadaje się The Bard's Tale, czyli seria z widokiem z perspektywy pierwszej osoby.

Sam zainteresowany mówi jednak bardziej o produkcji typu Ark: Survival Evolved:

„Jestem zafascynowany społecznościową dynamiką gier z otwartym światem i chciałem wprowadzić do tego gatunku techniki prowadzenia opowieści, a także podnieść intensywność wrażeń” - komentuje menedżer w oświadczeniu dla serwisu VentureBeat.

„Nie trzeba bujnej wyobraźni, by zrozumieć, jak potężne możliwości ma ten gatunek w VR.”

InXile Entertainment ma już w dorobku jeden tytuł na sprzęt rzeczywistości wirtualnej. Mowa o The Mage's Tale na Oculus Rift, właśnie w uniwersum The Bard's Tale, z czarami, zagadkami i podziemiami.

„Gumi koncentruje się głównie na VR. Docenili jakość The Mage's Tale i przystąpili do współpracy głównie w oparciu o ten tytuł” - dodaje Fargo, który może nie doczekać premiery gry, ponieważ ogłosił już przejście na emeryturę, po wydaniu Wasteland 3 w 2019 roku.

Reklama

Komentarze

Załóż konto

lub

  • Wczytywanie...